Akcja Rozrabiaki! Dzień Dziecka z Teatrem Miejskim w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach przygotowuje niespodziankę dla młodych widzów z okazji Dnia Dziecka. Spotkamy się z dzieciakami z Bullerbyn, z Misiem i Tygryskiem z Panamy i całą rodziną Pana Tralalińskiego. Gospodarzami programu będą Zuza i Filip – dzikie króliki, które rozgościły się już na dobre w opustoszałym z powodu epidemii teatrze i przejęły władzę nad sceną.
image „Ach, jak cudowna jest Panama”, fot. Agnieszka Skowronek, materiały organizatora

Niestety, ciągle nie możemy spotykać się bezpośrednio z naszymi widzami więc tym razem zrobimy to za pośrednictwem internetu. Na naszych profilach społecznościowych, niczym przez dziurkę od klucza, będziecie mogli podglądać co wyczyniają króliki oraz inni mieszkańcy zakulisowego świata.
W prowadzonym na żywo programie zobaczycie między innymi teatralny koncert życzeń, animowane bajki według scenariuszy naszych widzów, a przede wszystkich pokazy dwóch uwielbianych przez dzieci spektakli: „Dzieci z Bullerbyn” i „Ach jak cudowna jest Panama”. Będziemy też śpiewać piosenki do nieśmiertelnych wierszy z przedstawienia „Tuwim dla dzieci”.

Szczegóły naszego programu, krok po kroku, będziemy publikować na facebookowym profilu teatru i naszej stronie www. Zależy nam bardzo, aby widzowie mieli jak największy udział w naszym internetowym Dniu Dziecka. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów do przesyłania mailowo życzeń , które nasze teatralne Króliki odczytają w czasie programu nadawanego na żywo w sieci – mówi Daniel Arbaczewski, koordynator przedsięwzięcia.

 

Drugą akcją włączającą widzów będą „Anibajki”, gdzie na bazie krótkich historyjek nadesłanych przez internautów aktorzy zagrają na żywo mini-spektakle lalkowe. Właśnie powstają lalki i makiety, które będą pojawiały się w bajkach. Tu również bohaterami będą króliki, ale pojawią się też inni mieszkańcy zakulisowego świata: lis, sowa i… Właśnie, o tym jakie jeszcze zwierzęta będą zaproszone do zabawy zdecydują widzowie.

 

W niedzielnym programie pojawią się również premierowe odcinki projektu „Pod kolor / Under colour” – w którym prezentowane będą teatralne lekcje angielskiego dla najmłodszych w oparciu o zabawy plastyczne, dźwiękowe i zabawy animacyjne z obszaru teatru przedmiotu. Jest to zapowiedź spektaklu, nad którym zespół aktualnie pracuje, który w pełnym wymiarze będzie miał swoją premierę w sieci w czerwcu. W nowym sezonie spektakl będzie prezentowany widzom na żywo w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej.

 

Akcja Rozrabiaki!

Dzień Dziecka z Teatrem Miejskim w Gliwicach

31.05 | od 11.00 na kanale YouTube

 

komentarze

dodaj komentarz
Aleksandra 26.01.2017, godz. 19.51

Cudownie!!! Kochamy Janoscha! 😍

dodaj komentarz