Barokowe wariacje. Warsztaty dla dzieci

Muzeum w Gliwicach zaprasza dzieci na spotkanie ze sztuką baroku.
image J. Claessens, Dedal przypinający skrzydła Ikarowi, fot. Jerzy Buława, materiały prasowe organizatora

Warsztaty towarzyszące wystawie „Nieznane arcydzieła, nieznani mistrzowie. Malarstwo barokowe na Śląsku na nowo odkryte” – to pełna przygód wycieczka szlakiem wyjątkowych obrazów. Przewodnikiem będzie jeden z najznamienitszych malarzy śląskiego baroku: Michael Willmann – w jego roli wystąpi animowana przez prowadzącego kukiełka. Dzieci zagłębią się w barokowy pejzaż – malarski i muzyczny. Poznają charakterystyczne dla sztuki tamtego czasu cechy stylu i motywy. Zaznajomią się z postaciami przedstawionymi na obrazach – dowiedzą się, w jaki sposób święta  Małgorzata poradziła sobie ze smokiem, usłyszą mit o Dedalu i Ikarze. A kiedy już przemierzymy szlaki łączące barokową spuściznę Śląska z najważniejszymi ośrodkami sztuki europejskiej, najmłodsi spróbują swoich sił w tworzeniu dzieła zgodnego z kanonem epoki.

 

Zajęcia składają się z trzech części: oprowadzania po wystawie, krótkiego quizu multimedialnego oraz warsztatów plastycznych. Z tej podróży w czasie nikt nie powróci z pustymi rękami – efektem warsztatów będą prace plastyczne, które każdy uczestnik będzie mógł zabrać do domu.

 

Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat wraz z rodzicami.

Zapisy pod numerem telefonu: 783 560 006. Rezerwacja miejsc jest możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 - 16.00.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz