Czwartek Jazzowy z Gwiazdą: Rafał Gorzycki Ensemble Tuning

Nowe trio Rafała Gorzyckiego wystąpi 29 listopada w Centrum Organizacji Kulturalnych Perełka w ramach cyklu „Czwartek Jazzowy z Gwiazdą”.
image fot. materiały organizatora

Ensemble Tuning tworzą wyjątkowy muzycy: Tomasz Pawlicki – fecista i kompozytor, jeden z największych instrumentalistów w Polsce, koncertmistrz Opery Nova w Bydgoszczy, oraz Kuba Ziołek – laureat Paszportu Polityki 2016 , lider wielu ważnych projektów i zespołów z pogranicza muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i improwizowanej – multiinstrumentalista, obsługujący tutaj elektronikę . Lider projektu i perkusista, kompozytor – Rafał Gorzycki, jest zaliczany do grona najważniejszych i najbardziej twórczych, płodnych artystów współczesnego jazzu oraz kameralistyki w Polsce . Nagrał do tej pory 22 autorskie albumy i jest laureatem wielu nagród, wyróżnień oraz stypendiów.

Założeniem tria jest praca nad brzmieniem, jego transformowanie i ekspozycja jako głównej składowej muzycznej kreacji. Pierwsze koncerty odbyły się jesienią 2017 roku, a album pojawił się w listopadzie 2018 roku.

 

Cykl „Czwartek Jazzowy z Gwiazdą” to koncerty gwiazd sceny jazzowej i około jazzowej organizowany przez Śląski Jazz Club.

 

 

 

organizator:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook