„Dziki Wschód” – premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza 11 grudnia na premierę spektaklu na podstawie sztuki napisanej na zamówienie Teatru Miejskiego w Gliwicach przez Przemysława Pilarskiego pod tytułem „Dziki Wschód, czyli nieprawdopodobna, lecz do bólu prawdziwa opowieść o krzywdzie i zemście, o nienawiści i o odpuszczeniu, o woli życia i o pogoni za szczęściem; opowieść o Loli, więźniarce Auschwitz-Birkenau, która po wojnie urządziła Niemcom piekło”.
image

Kanwą sztuki jest historia Loli Potok – polskiej Żydówki, krawcowej z Będzina. Utwór nie jest jednak kronikarską opowieścią, „opartą na faktach”. „Dziki Wschód” to literacka fantazja. Ponieważ – jak mówi jej autor – sztuka to sztuka.

 

Chciałem tym tekstem spróbować przywrócić zacieraną przez lata pamięć. Ale też zadać pytania. Nie o tamte czasy i nie o tamtych ludzi. O człowieka. Kto jest dobry, kto jest zły? Kto jest ofiarą, a kto prześladowcą? Kto broni się, a kto atakuje? – mówi Przemysław Pilarski.

 

 

„Dziki Wschód”

tekst: Przemysław Pilarski

reżyseria: Jerzy Jan Połoński

scenografia, kostiumy: Marika Wojciechowska

asystent kostiumografa: Radosława Niezgoda

muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz

choreografia: Jarosław Staniek, Katarzyna Zielonka

 

obsada:

Kamila Baryczkowska*, Karolina Olga Burek; Szymon Dobosik*; Antonina Federowicz; Mariusz Galilejczyk; Katarzyna Gocal*; Cezary Jabłoński; Aldona Karska*; Łukasz Kucharzewski; Aleksandra Maj; Jolanta Olszewska; Maciej Piasny; Krzysztof Prałat; Karol Pruciak*; Aleksandra Wojtysiak; Adrian Wajda*; Błażej Wójcik

*gościnnie

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz