Co zajączek ma w koszyczku?

O tym, że zajączek tuż przed Wielką Nocą odwiedza Muzeum w Gliwicach wiedzą już chyba wszystkie dzieci. Tego roku nie może być inaczej. W ostatnią przed Świętami sobotę najmłodsi w Zamku Piastowskim posłuchać będą mogli o wielkanocnych zwyczajach i wziąć udział w grze „Poszukiwacze muzealnych skarbów”, której zwycięzca otrzyma niespodziankę.
image

W Niedzielę Palmową czekają nas emocje związane z poszukiwaniem ukrytych w ogrodzie Willi Caro niespodzianek, a także warsztaty, spotkania i opowieści. Dowiemy się, co w Wielkim Poście działo się ze śledziem i czego nie powinno zabraknąć w koszyczku ze święconką. Wykonamy świąteczne stroiki na bazie ceramicznych doniczek, bibułkowe koszyczki w sam raz dla małych kurczaczków, ozdobimy podstawki pod jajka i świeczniki ze świątecznymi motywami. Uchylony zostanie też rąbek tajemnicy, dlaczego to właśnie zajączek dba, by z okazji najstarszych i najważniejszych dla chrześcijan Świąt ucieszyć najmłodszych drobnym upominkiem.

 

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztatach oraz prezentów pozostawionych przez zajączka prosimy o zapisy pod numerem telefonu 32 335 44 03.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz