Frank Parker Project - koncert w Gliwicach

Już w czwartek 5 kwietnia o godz. 20.00 w klubie 4ART wystąpi Frank Parker Project. To projekt muzyczny, którego liderem jest pochodzący z Chicago perkusista, dwukrotnie nominowany do Grammy Frank Parker. Towarzyszyć mu będzie znakomity Piotr Schmidt i utalentowany kontrabasista Tymon Trąbczyński. Po koncercie odbędzie się jam session.
image Frank Parker fot. materiały organizatora

Frank Parker występował na najlepszych światowych estradach z takimi artystami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, czy Joe Lovano. Towarzyszy również polskim muzykom. W tym Michałowi Urbaniakowi, czy Marcinowi Pospieszalskiemu. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. To znakomity perkusista doceniony przez krytyków i publiczność, który wystąpił na najważniejszych jazzowych festiwalach. Koncertował w USA, Kanadzie, Europie, Ameryce Południowej Australii i Azji. Wziął udział w najważniejszych światowych festiwalach jazzowych w tym North Sea Jazz Festival oraz Chicago Jazz Festival, Sante Fe Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, JVC Jazz Festival, Made in Chicago Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, Pescara Jazz Festival, International Association of Jazz Educators Convention (IAJE) i wiele innych.


Aktualnie występuje z Michałem Urbaniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Wojciechem Koniekiewiczem, Apostolis Anthimos, Piotrem Baronem, SBB, Tie Break, Free Cooperation, Mike Parker Trio, Marcinem Lamchem, Maciejem Fortuną, zespołem DagaDana oraz The Frank Parker Trio/Quartet. Oprócz działalności koncertowej Frank zajmuje się kompozycją, aranżacją oraz produkcją własnej muzyki.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz