Gliwiccy bohaterowie. Spotkanie szóste: Gliwiccy architekci

Bohater? A kto to taki? Czy zawsze musi pokonywać smoka, zdobywając w zamian rękę księżniczki? Czy można go spotkać tylko w baśni?  A w Gliwicach? Czy byli tu albo są jacyś bohaterowie i bohaterki?  Podczas kolejnego spotkania najmłodsi poznają wybitnych architektów związanych z Gliwicami.
image

Postacie wybitnych architektów przybliży najmłodszym Mateusz Świstak – opowiadacz baśni i animator kultury.

 

Architekt to władca przestrzeni – organizując ją, projektując budynki i ich wzajemne położenie ma wpływ na odczucia ludzi, którzy w wykreowanej przez niego rzeczywistości przebywają. To wielka odpowiedzialność. Bohaterowie wśród architektów są więc bardzo potrzebni. Podczas zajęć opowiemy najmłodszym o Karlu Schabiku, który Gliwice chciał zmienić w miasto – ogród i Franciszku Maurerze – autorze projektu odbudowy gliwickiej starówki, któremu zawdzięcza ona swój obecny kształt. Nie zapomnimy o Erichu Mendelsohnie –  jednym z najwybitniejszych architektów XX wieku, który w Gliwicach zrealizował pierwszy w swojej karierze dom towarowy – Seidenhaus Weichmann – jeden z najnowocześniejszych wówczas w świecie.

 

Zapraszamy dzieci od lat 4 do 9-ciu wraz z rodzicami. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Rezerwacja miejsc jest możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 - 16.00.

 

Czas trwania zajęć: 1,5 godziny

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz