Igry – Juwenalia Gliwickie już tuż tuż. Poznaj program imprezy

Wielkimi krokami zbliża się 59. edycja Juwenaliów Gliwickich – Igry 2016. Podobnie jak w zeszłym roku Igry odbędą się na Kampusie Politechniki Śląskiej od 9 do 13 maja. Czym w tym roku zaskoczą na studenci Politechniki Śląskiej?
image

Program kryje w sobie zarówno co nieco nowości, jak i corocznej klasyki. Jedną z klasycznych pozycji jest poniedziałkowy Kabareton. Na deskach Sali Teatralnej Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko zagości nowość polskiej sceny rozrywkowej – Grupa Teatralno-Improwizacyjna „To mało powiedziane”, a także kabaret Czwarta Fala oraz gwiazda wieczoru – Formacja Chatelet. Informacja o biletach zostanie podana wkrótce.

Wtorek to Finał Boju Akademików, w tym roku na sportowo. Studenci zagrają w piłkarzyki full size. Równolegle, dla pozostałej części braci studenckiej na stołówce studenckiej, jak od kilku już edycji Juwenaliów, odbywać się będzie Pionek – wieczór gier planszowych. Co roku przyciąga tłumy graczy, którzy spędzają wieczór w magicznym klimacie. Wstęp dla każdego jest darmowy.

Igrowa środa to dzień, który powstaje dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu Politechniki Śląskiej. Żacy od rana ruszą w sportową rywalizację. Oprócz corocznych zawodów odbędzą się także Akcja Honorowego Krwiodawstwa oraz Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Po całodniowych zmaganiach będzie można się zrelaksować na Łące Igrowej podczas Wielkiego Studenckiego Grillowania oraz pokazu filmowego. Studenci mieli moc i wybrali „Podziemny krąg” oraz „Krainę lodu”. A gdy już wszyscy odpoczną i nabiorą sił, nadejdą najważniejsze dwa dni…

– Czwartek jak co roku spowoduje małe utrudnienia – zapowiadają organizatorzy. – Tak to już jest, kiedy władzę nad miastem przejmują studenci!

Prosto z gliwickiego Rynku, gdzie odbierane zostaną symboliczne klucze do miasta z rąk prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, studenci korowodem ruszą w stronę ulicy Akademickiej, aby tam rozpocząć jedną z największych imprez na Śląsku.

Na rozpoczęcie koncertu finałowego, 27 kwietnia, na terenie Kampusu Politechniki Śląskiej zagra zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich „PKS”. Następnie wystąpią Poligon nr 4 – wschodzący zespół rockowo-alternatywny, People of the Haze – znani z Woodstocku oraz sławy polskiej sceny rockowej – Lipali, którzy zaprezentują nam swoją nową płytę. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lao Che. Dodatkową atrakcją czwartku, jeśli pogoda dopisze, będzie wyrzut kolorów. Jak świętować, to z pompą!

 W piątek, choć to już koniec, organizatorzy nie zwalniają tempa. Na rozpoczęcie usłyszymy zwycięzców konkursu na kapelę gliwicką, później pobujamy się w reaggowym klimacie – zagra dla nas Mesajah. Wystąpią także znani z rodzimej sceny twórcy Wiewiórstocku – Wiewiórka na Drzewie. Do tego dodamy trochę rapu – DonGURALesko, a na zakończenie wieczorna dawka energii, zespół który podbił stosunkowo niedawno polską scenę muzyczną, znany z takich hitów jak „Lily” czy „Kamień z Napisem Love” – Enej.


Jak tradycja nakazuje, Juwenalia zakończą się odtańczeniem tańca do nieoficjalnego hymnu studentów Politechniki Śląskiej – „Tunaka Tun Tun”.

Igry jednak to nie tylko tydzień świetnej zabawy, to pół roku ciężkich przygotowań. Nad przygotowaniami od września pracuje grupa 26 studentów, wolontariuszy którzy poświęcają swój wolny czas, aby #RobićIGRY.


Polub Igry na Facebooku: fb.com/igry.polsl
oraz obserwuj na Instagramie: instagram.com/igrypolsl

Jeśli chciałbyś się zaangażować w Igry i zobaczyć, jak wygląda zabawa od kulis projektu, dołącz do Asystentów. Nabór trwa! Więcej szczegółów na fb.com/igry.asystenci.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz