Jesienny GTM gościnnie w gliwickim Mrowisku

W najbliższych miesiącach Gliwicki Teatr Muzyczny będzie gościnnie występował na scenie Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej.
image

W siedzibie GTM przy ul. Nowy Świat do końca roku trwa remont, po zakończeniu którego gliwiczanie zostaną zaproszeni do odnowionej sali widowiskowej, wyposażonej w nowy system wentylacji oraz scenę o znacznie większych możliwościach technicznych. Tymczasem jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, GTM zaprasza do Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko Politechniki Śląskiej, gdzie w październiku, listopadzie i grudniu zostaną pokazane cztery muzyczno-teatralne i muzyczne tytuły: „Wampiry w Mrowisku”, „Wieczna wędrówka”, „Wampirki i smoczątka” oraz „Wiedeń moich marzeń”. Ponadto na scenie Mrowiska zagości 22. Jazz Sessions.


Pierwszy z nich to dostosowana do nowej przestrzeni wersja najnowszej produkcji GTM, widowiska „Wampiry i upiory”, zrealizowanego we wrześniu w Ruinach Teatru „Victoria”. To inscenizowany koncert, na który składają się największe przeboje musicali traktujących o tytułowych wampirach i upiorach: „Taniec wampirów”, „Upiór w operze”, „Fantom” i innych. W wykonaniu solistów i wokalistów GTM (Wioletty Białk, Jolanty Kremer, Michała Musioła, Macieja Pawlaka, Andrzeja Skorupy, Przemysława Witkowicza) oraz tancerzy teatru (m.in. Macieja Trąbki w roli wampira) upiorno-wampiryczna groza zamieni się w emocjonujący wieczór, w czasie którego widzowie będą mieli okazję nie tylko wysłuchać musicalowych hitów, ale i dowiedzieć się co nieco o samych wampirach i wampiryzmie.


Nie mniej emocji czeka dzieci w czasie grudniowych spotkań z wampirkami i smoczątkami. Na to interaktywne widowisko złożą się m.in. piosenki o wampirach, upiorach i smokach. Dla naszych najmłodszych widzów artyści GTM przygotowali również zabawy i konkursy oraz inne atrakcje, takie jak malowanie twarzy, dzięki któremu słodkie pociechy zamienią się na parę chwil w prawdziwe upiorki i potworki!


W listopadzie zapraszamy z kolei na koncert muzyki chóralnej „Wieczna wędrówka”, na który złożą się dzieła muzyki niemieckiej okresu romantyzmu oraz muzyki polskiej i amerykańskiej XX wieku. Ze sceny zabrzmią m.in. utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Krzysztofa Pendereckiego i Aarona Coplanda, a także zmarłego niedawno gliwickiego artysty Norberta Blachy. Zaprezentują je połączone siły Chóru Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Zespołów Wokalnych Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją dr hab. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody. Koncert wzbogacą wiersze wrocławskiej poetki Urszuli Kozioł, czytane przez Annę Polony, która po raz kolejny zagości w Gliwicach na zaproszenie Gliwickiego Teatru Muzycznego.


W grudniu odbędą się w Mrowisku koncerty „Wiedeń moich marzeń”, w czasie których zespół naszego teatru zabierze widzów w sentymentalną podróż po świecie dawnego cesarsko-królewskiego Wiednia. Salony arcyksiążąt, ambasadorów, posłów, wystawne bale, miłość, walc, kobiety i śpiew – czyli wszystko to, z czego pełną garścią czerpali autorzy popularnych operetek, pokazane zostanie podczas jednego wieczoru. Wystąpią m.in. soliści GTM Wioletta Białk, Jolanta Kremer, Anita Maszczyk, Arkadiusz Dołęga i Michał Musioł.


Warto dodać, że Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko samo ostatnio przeszło szeroko zakrojoną przebudowę. Z dawnej studenckiej stołówki zmieniło się w nowoczesny ośrodek kultury, służący przede wszystkim studentom, ale i pozostałym mieszkańcom Gliwic. Tym milej nam zaprosić w jego gościnne progi naszych widzów – miłośników musicalu, operetki oraz dzieci.

 

w programie:

29 października, wtorek, godz. 19.13
„Wampiry w Mrowisku″ – wieczór muzyczny pełen grozy, humoru i miłości
bilety: normalny 27 zł, ulgowy 22 zł

6 listopada, środa, godz. 19.00
„Wieczna wędrówka″ – koncert muzyki chóralnej ze specjalnym udziałem Anny Polony
bilety: normalny 27 zł, ulgowy 22 zł

8 listopada, piątek, godz. 19.00
21. Jazz Sessions – wystąpią Piotr Schmidt Quintet feat. Walter Smith III
bilety: 30 zł


30 listopada, sobota, godz. 18.13
„Wampiry w Mrowisku″ – wieczór muzyczny pełen grozy, humoru i miłości
bilety: normalny 27 zł, ulgowy 22 zł

1 grudnia, niedziela, godz. 17.13
„Wampiry w Mrowisku″ – wieczór muzyczny pełen grozy, humoru i miłości
bilety: normalny 27 zł, ulgowy 22 zł

2 grudnia, poniedziałek

 

godz. 9.30 i 11.30
„Wampirki i smoczątka″ – widowisko interaktywne dla dzieci
bilety: 16 zł


godz. 18.30
„Wiedeń moich marzeń″ – widowisko muzyczne w dwóch częściach
bilety: normalny 30 zł, ulgowy 25 zł

4 grudnia, środa


godz. 9.30 i 11.30
„Wampirki i smoczątka″ – widowisko interaktywne dla dzieci
bilety: 16 zł


godz. 18.30
„Wiedeń moich marzeń″ – widowisko muzyczne w dwóch częściach
bilety: normalny 30 zł, ulgowy 25 zł

5 grudnia, czwartek, godz. 9.30 i 11.30
„Wampirki i smoczątka″ – widowisko interaktywne dla dzieci
bilety: 16 zł

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz