Kiermasz świąteczny dla Łukasza z zabawami i warsztatami dla dzieci

Impreza dla rodzin z dziećmi, która odbędzie się dnia 13 grudnia 2015 w hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach (Górnych Wałów) w godz. od 15.00 do 18.00.
image

W programie wydarzenia są m.in.: zabawy ruchowe (ścianka wspinaczkowa, tance, zumba), warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci, kiermasz ciast oraz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez przyjaciół, znajomych i wolontariuszy specjalnie dla Łukasza, szkolenie z pierwszej pomocy prowadzone przez instruktorów z PCK, bezpieczne bajki ze Strażą Miejską i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

 

Patronem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Barlickiego 3.

 

Impreza dla Łukaszka organizowana jest jako zbiórka publiczna przy pomocy gliwickiego Stowarzyszenia Cała Naprzód. Celem wydarzenia jest zebranie środków finansowych na systematyczną rehabilitację dla mojego syna chorego na postępującą chorobę genetyczną €“ dystrofię mięśniową Duchenne’a. Łukasz, tegoroczny ośmiolatek, aby mógł chodzić i być samodzielny, musi regularnie (3-4 razy w tygodniu) ćwiczyć z fizjoterapeutą oraz korzystać z zajęć indywidualnych na basenie. Rehabilitacji nie możemy przerwać, gdyż powoduje to automatyczny i szybszy postęp choroby, na którą nie ma żadnego leku. Niestety większość tych zajęć jest płatnych, ponieważ te oferowane w ramach NFZ są niewystarczające.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz