„Malutka Czarownica” – spektakl i warsztat magiczny dla dzieci i rodziców

19 i 20 lutego Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza dzieci i rodziców na spektakl „Malutka Czarownica” i związane z nim warsztaty magiczne.
image fot. materiały organizatora

Warsztat odbędzie się po spektaklu (czas trwania spektaklu: 60 min + warsztat: 60 min).

 

Bohaterka zgodnie z magicznymi zasadami jest zbyt młoda, ma dopiero 127 lat, by uczestniczyć w spotkaniach i zabawach doświadczonych wiedźm. Ukarana za nieposłuszeństwo zostaje pozbawiona czarodziejskiej miotły. Od tego momentu przykłada się do dokładniejszego studiowania magicznych sztuczek. Swoje czary ćwiczy i praktykuje na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół – zwierząt. Jednocześnie układa plan jak utrzeć nosa pozostałym wiedźmom. Bardzo stara się być zła, robić psikusy, lecz w rezultacie jej czarowanie przynosi więcej dobrego, niż złego.

 

Spektakl w konwencji teatru plastycznego i lalkowego oprawiła wybitna scenografka Eva Farkasova, znana z tworzenia autorskich, zaskakujących przestrzeni teatralnych, dających duże pole do popisu aktorom jak również nieokiełznanej wyobraźni dziecięcej. Energii i magii naszej historii dodają piosenki i kompozycje muzyczne autorstwa Marcina Partyki.

 

„Malutka Czarownica”

Otfried Preussler
tłumaczenie: Hanna Ożogowska, Andrzej Ożogowski
scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
scenografia, lalki i kostiumy: Eva Farkašová
muzyka: Marcin Partyka

występują:

Iga Bancewicz, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski

 

premiera: 13 października 2018

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz