Media audiowizualne na tropie zagadek czasu

Warsztaty towarzyszące wystawie „Technolog”  w Czytelni Sztuki.
image Drzwi, fot. W. Bruszewski

O paradoksach czasu, wspomnieniach, przemijaniu i wieczności, o strategiach artystycznych, które podejmują tę tematykę i o tym, jak współczesne media wpływają na nasze postrzeganie czasu. O tym będziemy mówić 6 lutego, podczas warsztatów „Media audiowizualne na tropie zagadek czasu”, towarzyszących wystawie „Technolog” w Czytelni Sztuki.


Ekspozycja poświęcona jest fotograficznej twórczości Wojciecha Bruszewskiego – klasyka polskiego konceptualizmu. Bruszewski sam siebie nazywał fotografem. Nie artystą, konceptualistą czy nawet – filmowcem, a przecież działał na wszystkich tych polach. Pierwszą z jego artystycznych fascynacji pozostaje nieodmiennie fotografia.


Podczas warsztatów Czytelnia Sztuki zachęci uczestników do twórczej aktywności, do potraktowania chociażby telefonu komórkowego, z którego korzystamy na co dzień, jako środka artystycznego wyrazu. Wykorzystując metodę map myśli Tony’ego Buzana, stworzymy własną opowieść o czasie.


Warsztaty prowadzić będzie dr Natalia Gruenpeter z Fundacji dla Filmu i Fotografii.


Zajęcia dla młodzieży od 13 roku życia i osób dorosłych, koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783-560-006.

Te same zajęcia edukacyjne będą też organizowane dla szkół w terminach 2–5 lutego oraz 9–12 lutego 2016, o godz. 09.00, 10.30 i 12.00.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz