Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego tym razem zaskoczy makietą 11-metrowego Titanica, zbudowanego z ponad 500 000 klocków LEGO.
image

To będzie gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Do 19 października w Gliwicach, w C.H. Europa Centralna można oglądać wyjątkową wystawę budowli z klocków Lego. Główną ideą powstania wystawy jest zaprezentowanie budowli i makiet o niespotykanej formie i wielkości, których w codziennych, domowych warunkach nie udałoby się stworzyć.

 

Zobaczymy zatem konstrukcje sięgające do trzech metrów wysokości oraz takie, które składają się ze 500 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni.

 

Cała ekspozycja składać się będzie z kilku milionów klocków i zajmować 1000 metrów kwadratowych. Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty będą prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Takie zestawienie pozwala i to nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii, architektury.

 

Wystawa będzie czynna codziennie od 6 września do 19 października w godzinach otwarcia C.H. Europa Centralna.

 

Bilety wstępu będzie można zakupić w następujących cenach: dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne.

Poniedziałek-piątek: 10.00–14.00 cena 9 zł / osoba; 14.00–20.00 cena 12 zł / osoba; 20.00–21.00 cena 8 zł / osoba sobota–niedziela: cena 12 zł / osoba.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz