SLOT Shopka #6

Szósta, charytatywna, mutidyscyplinarna, lokalna, spółdzielniania SLOT Shopka. Ponad 10 godzin różnorodnych warsztatów, kawiarnia ad-hoc i dużo dobrego czasu. Po raz szósty SLOT Shopka zaprasza na otwarte wydarzenie z atrakcjami, i tym samym pomoże zorganizować Wigilię dla tych, którym nie dane jest spędzać Świąt w domu.
image

Wstęp na wydarzenie jest jak zwykle bezpłatny, walutą jest tutaj czas który dajemy sobie nawzajem. Można spędzić cały dzień uczestnicząc w warsztatach linorytu czy wyplatania zimowych wianków, nauczyć się parzyć kawę u baristów, lub pobawić językiem angielskim razem z najmłodszymi. Można też po prostu zrelaksować się przy kawie i gorącej zupie z falafelem. Zaczynamy od jogi, bo wiemy że to najlepszy sposób na początek dnia. Na koniec zaprosimy najmłodszych na śląskie bajki po polsku i autorskie czytanie opowiadania. Dlaczego akurat tego dnia warto zwolnić i odwiedzić SLOT Shopkę?

 
„Dzięki zaangażowaniu kilku gliwickich społeczności możemy odpowiedzieć na potrzeby bardzo różnych grup mieszkańców. Tych, którzy chcą odpocząć od wyścigu po zakupy zapraszamy na przyjemne popołudnie pod hasłem „w sklepie Świąt nie kupisz”. Ale co ważniejsze, dzięki datkom za udział w warsztatach i innych atrakcjach (szczególnie dużo w tym roku wrażeń dla dzieci) możemy spełnić bardzo realne potrzeby osób bezdomnych. Dzięki swoim datkom uczestnicy mają więc wpływ na to, co znajdą pod choinką ludzie znajdujący się w tak trudnym momencie życiowym. Arteria/ Provizorca zorganizuje dla nich, z pomocą środków ze zbiórki publicznej, kolację Wigilijną. I to już po raz ósmy”.
 
SLOT Shopkę organizuje społeczność SLOT, Provizorca/Arteria i Spółdzielnia, z udziałem wielu dobrych ludzi. Shopkę gości w tym roku Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych.
 
 
 
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz