Spotkanie z baśnią w Muzeum

Muzeum - miejsce, nad którym czas nie ma władzy, a zabytki opowiadają o skarbach i sekretach przeszłości. Można się tam spotkać z historią, a czasami i z… baśnią. Bo Muzeum to wymarzona przestrzeń, aby rozwinąć skrzydła wyobraźni. 30 stycznia Muzeum w Gliwicach zaprasza najmłodszych na drugie spotkanie w ramach warsztatów Muzeum baśni.  Tym razem scenerią do snucia opowieści o baśniowych stworach i wydarzeniach staną się XIX – wieczne wnętrza wystawy stałej w Willi Caro.
image fot. materiały prasowe organizatora

Uczestnicy zajęć poznają wybrane obiekty i fragmenty ekspozycji „Dziewiętnastowieczne wnętrza mieszkalne górnośląskich przemysłowców”. Dzięki pracy nad napełnianiem obiektu własną historią dzieci będą miały szansę dłużej obcować z zabytkami, dokładniej im się przyjrzeć, zapamiętać dotyczące ich szczegóły.

 

Wędrówka po wystawie  i tworzenie opowieści będą przeplatane zabawami ruchowymi, które pozwolą na utrzymanie dziecięcego entuzjazmu i uwagi. Jako podsumowanie każdych zajęć dzieci wykonają prace plastyczne związane z wymyślonymi podczas warsztatów historiami.

 

Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak – opowiadacz baśni i animator kultury. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej, prowadzi zajęcia w przedszkolach na Śląsku i w Małopolsce. Autor bloga basnienawarsztacie.pl i książki „Zabawy z Ryżem”.

 

Zapraszamy dzieci od lat 6-ciu do 9-ciu wraz z rodzicami. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783-560-006.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz