Uczestnicy zajęć poznają wybrane obiekty i fragmenty ekspozycji „Dziewiętnastowieczne wnętrza mieszkalne górnośląskich przemysłowców”. Dzięki pracy nad napełnianiem obiektu własną historią dzieci będą miały szansę dłużej obcować z zabytkami, dokładniej im się przyjrzeć, zapamiętać dotyczące ich szczegóły.
Wędrówka po wystawie i tworzenie opowieści będą przeplatane zabawami ruchowymi, które pozwolą na utrzymanie dziecięcego entuzjazmu i uwagi. Jako podsumowanie każdych zajęć dzieci wykonają prace plastyczne związane z wymyślonymi podczas warsztatów historiami.
Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak – opowiadacz baśni i animator kultury. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej, prowadzi zajęcia w przedszkolach na Śląsku i w Małopolsce. Autor bloga basnienawarsztacie.pl i książki „Zabawy z Ryżem”.
Zapraszamy dzieci od lat 6-ciu do 9-ciu wraz z rodzicami. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783-560-006.
komentarze
dodaj komentarz