Wrzesień w Radiostacji

Muzeum w Gliwicach zaprasza na bezpłatne lekcje muzealne, które prowadzone będą w oparciu o wystawę stałą prezentowaną w Radiostacji Gliwice.
image Wieża Radiostacji, fot. arch. Muzeum w Gliwicach

W Gliwicach wieża Radiostacji na trwałe wpisała się w panoramę miasta. Nierozerwalnie wiąże się z wydarzeniami prowokacji gliwickiej – 31 sierpnia 1939 roku, która miała posłużyć Hitlerowi jako pretekst do rozpoczęcia działań wojennych. Radiostacja, budząca niesłabnące zainteresowanie turystów z całego świata, to także miejsce, którego istnienie jest skutkiem zdarzeń sięgających pierwszej, a następnie drugiej wojny światowej, naznaczone dwoma tragicznymi w skutkach systemami totalitarnymi – niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Tutaj jak w soczewce można przyjrzeć się historii w skali mikro – losom ludzi, miasta, Górnego Śląska, po to by lepiej zrozumieć świat, w którym żyjemy. Kształt dzisiejszej Europy jest w dużej mierze odpowiedzią na złe doświadczenia tamtego czasu. By już nigdy się nie powtórzyły, konieczna jest rzetelna wiedza o przeszłości – dlatego przez cały wrzesień zapraszamy grupy szkolne do Radiostacji na bezpłatne lekcje, by przybliżyć jej trudną, ale i fascynującą historię.

 

Lekcje zostaną wzbogacone prezentacją multimedialną oraz filmem „Uwaga! Tu Gliwice” (projekcje dla uczniów mających co najmniej 9 lat). Uczniowie biorą w nich aktywny udział.

 

Treść lekcji muzealnych modyfikowana jest w zależności od grupy wiekowej, która w nich uczestniczy.

 

Zajęcia bezpłatne, ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapisy pod numerem tel. 32-335-44-03.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz