Ziołowe Przedszkole. Spotkanie pierwsze: Piękno zaklęte w naturze. Las, łąka, ogród – różnorodność świata roślin.

Po cieszących się dużym zainteresowaniem „Spacerach etnobotanicznych” w Muzeum w Gliwicach znów zgłębiać będziemy fascynującą – bo żywą - księgę natury.
image

Tym razem mamy propozycję przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Zapraszamy ich wspólnie z rodzicami do „Ziołowego przedszkola”. Głównym celem cyklu spotkań, które odbywać się będą raz w miesiącu, od października do czerwca przyszłego roku, jest oswojenie dzieci z otaczającą je naturą i uświadomienie im, że są jej częścią.

 

Podczas warsztatów mali uczestnicy, pod okiem etnografki – Sary Dudy i biologa – Zbigniewa Janigi, wzbogacą swoją wiedzę przyrodniczą, szczególnie tą związaną z roślinami, ich budową i zastosowaniami w lecznictwie, kosmetyce i kuchni. Dzięki zajęciom terenowym i polisensorycznym ćwiczeniom nauczymy dzieci poznawać otaczający świat wykorzystując inne niż wzrok zmysły – za pomocą dotyku, smaku, zapachu, słuchu.

 

Mamy nadzieję, że „Ziołowe przedszkole” pomoże najmłodszym nawiązać więź z otaczającą ich roślinnością i odkryć radość, którą przynosi człowiekowi kontakt z naturą.

 

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat wraz z rodzicami.


Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783-560-006. Rezerwacja miejsc jest możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-16.00.

 

Organizator: Muzeum w Gliwicach

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz