„Przygody Tomka Sawyera” – premiera

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza 19 września na premierę spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny.
image

Tomek Sawyer i Huckelberry Finn. Huck – włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie po co komu pieniądze. Tomek – nieposkromiony łobuz o złotym sercu, uśmiechnięty wisus, żądny przygód marzyciel, podkochujący się w koleżankach z klasy. Obydwaj, napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Teatr Miejski w Gliwicach zapraszamy do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy – nawet Ty – może zostać kapitanem parowca na Missisipi.

 

„Przygody Tomka Sawyera”

na podstawie oryginału „The Adventures of Tom Sawyer” Marka Twaina

reżyseria: Krzysztof Materna
scenariusz: Jerzy Jan Połoński
scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
muzyka: Łukasz Damrych
choreografia: Jarosław Staniek, Katarzyna Zielonka

obsada: Jan Hrynkiewicz*/Michał Wolny (Tomek), Bartłomiej Wiater* (Huck), Kornel Sadowski* (Sid), Aleksandra Maj (Ciotka Polly), Anna Maria Moś (Amy Lawrence), Ksenia Tchórzko* (Becky Thatcher), Mariusz Galilejczyk (Indianin Joe), Rafał Domagała (Waliljczyk), Łukasz Kucharzewski (Muff Potter), Krzysztof Prałat (Pan Dobbins), Błażej Wójcik, (Doktor Robinson/Pastor), Cezary Jabłoński/Michał Wolny (Joe Harper), Maciej Piasny (Alfred/Sędzia Thatcher), Karolina Burek (Narrator)

*gościnnie

 

spektakl dla widzów od lat 8

premiera: 19 września 2020

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz