Spektakl dla dzieci „Len” Teatru Atofri

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na niecodzienną propozycję – spektakl dla dzieci w wieku od 1 do 6 lat.
image fot. materiały organizatora

„Len” to impresja na temat przeobrażania się rośliny, która z kwiatu przeformowuje się w tkaninę. Niebieskie pola lnu zmieniają się w zależności od pory roku. Czas płynie, zmienia się krajobraz, len rośnie. Sceny tworzą patchwork utkany z lnianych nitek, suchych łodyg, nasion lnu i tkanin. Powtarzany coroczny cykl dojrzewania rośliny oddaje muzyka zbudowana z zapętlonych melodii, powtarzanych motywów, które są śpiewane i grane na żywo. Melodie stanowią tło dla lnianych obrazów.

 

Teatr Atofri powstał z chęci tworzenia dla najmłodszych dzieci. Muzyka, ruch i plastyka, przyjęta metoda komunikowania się maluchami, pozwalają dotrzeć do dzieci w sposób delikatny, nie narzucający się, wolny od schematów. Żywa muzyka grana na różnych instrumentach stanowi podstawowe źródło inspiracji twórczej. Dbając o sferę dziecięcej wyobraźni spektakle budowane są w sposób abstrakcyjny. Słowa nie stanowią historii, lecz uzupełniają poszczególne sceny. Rekwizyty funkcjonują w oderwaniu od swoich dosłownych znaczeń – latawiec zamienia się w grzebień koguta, a statek w kapelusz.
Spotkanie z Teatrem Atofri to pełna wrażeń podróż z muzyką, często śpiewaną, historie opowiedziane ruchem, zatrzymanie wzroku na formie i kolorze. Założycielkami teatru są Beata Bąlińska i Monika Kabacińska.

 

czas trwania: ok. 50 minut (30 min spektaklu + zabawa)

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz