Szydełkowa szopka Babci Klary

Familijny wieczór świąteczny i wspólne kolędowanie z Teatrem Małe Mi i Parparuszą z Wędrownej Wytwórni Opowieści.
image fot. materiały organizatora

„Szydełkowa szopka Babci Klary” to jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami. Aktorzy Teatru Lalek Małe Mi przywołują postaci tradycyjnie obecne w szopce. Znana od 2 tysięcy lat historia zostanie zaprezentowana poprzez wykonanych z włóczki bohaterów.

 

Wieczór zakończy wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek prowadzone przez Parparuszę z Wędrownej Wytwórni Zdarzeń.

 

Teatr Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy autorski teatr lalek. Prowadząca Sława Tarkowska jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej i dyplomowaną bajkoterapeutką. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów teatr bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo.

 

Parparusza to Katarzyna Jackowska-Enemuo. Jest muzykantką, antropolożką kultury, opowiadaczką historii, wędrownicą, zbieraczką skarbów, a – przede wszystkim – kimś, kto kulturę praktykuje. Bazuje na najróżniejszych formach tradycji i kultury archaicznej – ale wykorzystuję je jako narzędzia do pracy z naszym „dziś”. Interesują ją zwłaszcza te formy sztuki, które umożliwiają prawdziwe spotkanie, komunikację, przekraczanie granic i dialog międzykulturowy.

 

Partnerem wydarzenia jest Centrum Inicjatyw Społecznych w Gliwicach.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz