Warsztaty linorytu z Muzeum w Gliwicach: Realistyczny autoportret w technice linorytu – online

Podczas kolejnego spotkania, w sobotę 24 kwietnia, uczestnicy dowiedzą się, jak wykonać realistyczny autoportret w technice linorytu.
image

Muzeum w Gliwicach rozpoczyna nowy, niezwykle atrakcyjny cykl warsztatów – spotkania poświęcone technice linorytu. Cykl warsztatów przygotowała i prowadzić będzie artystka-grafik Ewelina Szostakiewicz.

 

Uczestnicy zajęć będą mogli nabyć wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne wykonanie linorytów. Przy okazji przybliżymy historię techniki graficznej, jaką jest linoryt, nie zabraknie też grafik artystycznych, znajdujących się w zbiorach Muzeum w Gliwicach. Cały cykl dedykujemy pamięci gliwickiego artysty-grafika Konstantego Teodorowicza i jego żony Danuty Marii Teodorowicz. Przekazała ona w darze naszemu Muzeum matryce linorytnicze autorstwa Konstantego Teodorowicza.

 

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 12 roku życia i osób dorosłych. Warsztaty realizowane będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

 

Więcej informacji na stronie muzeum.

 

 

powiązane galerie

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz