Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci i dorosłych

Muzeum w Gliwicach zaprasza na warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci i dorosłych, które odbędą się 20 listopada w Willi Caro.
image

Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci oraz warsztaty  tańca intuicyjnego do dzieł sztuki dla dorosłych towarzyszą wystawie czasowej „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku”.

 

Warsztaty poprowadzi Barbara Przerwa – animatorka kultury o specjalizacji tanecznej i edukatorka muzealna z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W ramach autorskich warsztatów promuje ideę tańca jako sposobu przekazywania przeżyć i doświadczeń w kontakcie z dziełami sztuki.

 

Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci (6-12 lat) „Spojrzenie rzeźbiarza”, godz. 11.00

Zwiedzając wystawę czasową „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku” uczestnicy warsztatów sprawdzą, jakie tematy najbardziej interesowały rzeźbiarzy 100 lat temu i poszukają odpowiedzi na bardzo ciekawe pytania. Dlaczego jedne rzeźby są bardzo małe, a inne bardzo duże? Dlaczego niektóre są chropowate, a inne gładkie i lśniące? Porównają rzeźby z kamienia, metalu i drewna – czym one się różnią i jak wyglądała praca nad nimi? Natchnieniem do zabaw ruchowych będzie, między innymi, rzeźba źrebaka i żubra, portret młodej dziewczyny i sędziwego mężczyzny. Spotkanie zakończy się zabawą plastyczną.

 

Warsztaty tańca intuicyjnego do dzieł sztuki dla dorosłych „Wyrzeźbić ciało”, godz. 16.00

Ciało ludzkie interesuje rzeźbiarzy od starożytności i każda epoka, styl w sztuce ma swój kanon piękna. Na wystawie czasowej „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku” uczestnicy warsztatów znajdą rzeźby w różnych stylach, będą śledzić ostatnie akordy akademickiego realizmu poprzez dekoracyjną secesję, powściągliwy art déco, ekscentryczny ekspresjonizm, do awangardowego kubizmu, zachwyconego sztuką ludów pierwotnych. Zapraszamy Państwa na poszukiwanie ruchu, gestu zatrzymanego w metalu, kamieniu, drewnie i glinie.

 

Zapisy: tel. 783 560 006

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz