„Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach” – inauguracja projektu

23 października zainaugurowany zostanie projekt Muzeum w Gliwicach, dzięki któremu każdy będzie mógł stać się kuratorem i stworzyć własną wystawę.
image

Zapraszamy do wirtualnego świata Muzeum w Gliwicach. Przed Państwem wirtualne sale wystawiennicze i nasze zbiory w postaci cyfrowej: zdigitalizowane jako wysokiej jakości fotografie bądź jako trójwymiarowe skany obiektów (3D), a do tego – moc materiałów edukacyjnych. Mamy nadzieję, że aranżowanie wirtualnych wystaw nie tylko pozwoli Wam poznawać dzieje Gliwic i regionu wplecione w historię Polski i powszechną, ale też twórczo się realizować, tym bardziej, że program daje możliwość dodawania do ekspozycji własnych materiałów, takich jak zdjęcia, rysunki czy teksty. Zaprojektowanymi wystawami będziecie się mogli Państwo dzielić np. w mediach społecznościowych, a kto wie, może jakąś ekspozycję uda się nam zrealizować w świecie rzeczywistym, układ wirtualnych sal odtwarza bowiem pomieszczenia wystawiennicze na pierwszym piętrze Willi Caro i w Czytelni Sztuki. Mamy też nadzieję, że nie znudzicie się aranżowaniem wystaw, tym bardziej, że wirtualne magazyny mogą pomieścić nieograniczoną ilość zabytków, a my będziemy je rozbudowywać. W zbiorach Muzeum w Gliwicach znajduje się obecnie ponad 100 tysięcy obiektów, więc eksponatów na pewno nie zabraknie…

 

Projekt „Wirtualnych wystaw wiele...” miał na celu rozbudowanie strony muzeum i przekształcenie jej w interaktywną platformę umożliwiającą twórcze korzystanie z zasobów cyfrowych instytucji. W ramach projektu powstała nowa podstrona: „Twoja wirtualna wystawa”, w oparciu o którą tworzyć można własne ekspozycje, aranżując trójwymiarowe, wirtualne sale wystawiennicze, gdzie rolę eksponatów pełnią wizerunki zabytków ze zbiorów Muzeum w Gliwicach.

 

23 października na stronie Muzeum w Gliwicach dostępna będzie podstrona „Twoja wirtualna wystawa”.

 

Projekt „Wirtualnych wystaw wiele… w Muzeum w Gliwicach” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 70 tys. zł w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorką projektu jest Ewa Chudyba (Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach).

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz