Ferie 2016 w Domu Zdrojowym

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na ferie 2016.
image

harmonogram wydarzeń:

 

15 lutego 2016, godz. 11.00–13.00, Dom Zdrojowy, wstęp wolny
Dzień Otwarty Pracowni Plastycznej
Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik pod okiem instruktorów pracowni plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury – Domu Zdrojowego: Małgorzaty Patek oraz Renaty Dziadek.


18 lutego 2016, godz. 11.00, Dom Zdrojowy, wstęp wolny
warsztaty astronomiczne „Bliżej gwiazd”
Wirtualna wycieczka po Układzie Słonecznym, przestrzeni międzygwiezdnej i naszej Galaktyce w formie autorskiej projekcji multimedialnej i wykładu.Zajęcia warsztatowe z użyciem profesjonalnego sprzętu do obserwacji nieba, to m.in:
nauka posługiwania się astrosprzętem: teleskop, lornetka,

  • obserwacje astronomiczne przy użyciu teleskopu,
  • samodzielne odnajdywanie obiektów teleskopami na specjalnie do tego celu przygotowanych roll-up`ach, na których umieszczone będą wybrane konstelacje nieba północnego z wybranymi planetami Układu Słonecznego, obrazami mgławic i odległych galaktyk.

 

więcej informacji:
facebook.com/Astrohunters

25 lutego 2016, godz. 11.00, Dom Zdrojowy, wstęp wolny
warsztaty bębniarskie „W 80 bębnów dookoła świata” – żywa lekcja muzyki
Warsztaty składają się z trzech części:

  • „W 80 bębnów dookoła świata” to spotkanie z instrumentami etnicznymi z całego świata. Zagramy m.in. na arabskich darbukach, kubańskich congach, udu (nigeryjskim instrumencie-dzbanku), portorykańskim cajonie (bębnie-skrzynce). Usłyszymy australijskie didgiriedoo. Każdy może spróbować swoich sił. Każdy instrument zostanie solidnie omówiony i zaprezentowany.
  • „Body percussion” – nasze ciało staje się instrumentem muzycznym. Na wzór afrykańskich ludów będziemy tupać i klaskać. Poznamy ciekawe struktury rytmiczne. Po powrocie do domu nauczymy bliskich jak muzykować bez instrumentów.
  • „Warsztaty dobrego rytmu” – praktyczna nauka wybranych afrykańskich rytmów. Każdy dostanie bęben i będzie grał. Dowiemy się kto, gdzie, kiedy i po co gra. Efekt murowany! Więcej informacji: andrzejzydek.blogspot.com.


28 lutego 2016, godz. 14.00, kino „Centrum”
bajka japońska „Tatsu Taro – syn smoka”
Piękna baśń japońska przetłumaczona na wiele języków. Tatsu Taro jest leniwym chłopcem, który w głowie ma tylko zabawę. Wychowuje go babcia, gdyż mama zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia – beztroski Tatsu Taro zwycięża Czerwonego Diabła i wyrusza na wyprawę, która go wiele nauczy. Opowieść ta, ma wprowadzić dzieci nie tylko w świat japońskich baśni i bajek, ale również w świat wyobraźni i marzeń. To zadanie ma ułatwić piękna muzyka i piosenki oraz wykorzystany w spektaklu „teatr cieni”. Bilety w cenie 5 zł do nabycia od 1 lutego w kasie kina „Centrum”.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz