Spotkanie z Mirosławem Wlekłym

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie z pisarzem Mirosławem Wlekłym, które odbędzie się we wtorek 16.11.2021 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej.

Spotkanie będzie  poświęcone postaci wybitnego podróżnika, dziennikarza, operatora filmowego, autora programów podróżniczych i znakomitego gawędziarza Toniego Halika.

 

Młodzi słuchacze poznają fascynującą biografię bohatera, dowiedzą się w jaki sposób młody Mieczysław Antoni z żołnierza II wojny przeistoczył się w słynnego obieżyświata, wnikliwego obserwatora i rejestratora kultur pierwotnych, penetrującego wspólnie z Elżbietą Dzikowską najmniej znane regiony świata. Owocami tych podróży były znane i popularne programy telewizyjne, jeszcze niedawno chętnie oglądane przez telewidzów: „Tam, gdzie pieprz rośnie”, „Pieprz i wanilia”.

 

Autor biografii Halika czy trenera Kazimierza Górskiego opowie także o procesie tworzenia książek poświęconych wybitnym postaciom, zbieraniu materiałów, wywiadom z bliskimi, szukaniu  nieznanych epizodów z życia znanych ludzi.

 

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Na nieznanych lądach – historia polskich odkrywców i podróżników” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2021.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz