„Złap bakcyla!” - cykl warsztatów interdyscyplinarnych dla dzieci

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta w wieku 6-13 lat do udziału w cyklu warsztatów interdyscyplinarnych „Złap bakcyla!”. Celem projektu jest rozwój zainteresowań i talentów uczestników warsztatów oraz wyrównanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do edukacji kulturalnej.
image

W ramach projektu we wszystkich świetlicach MOK odbędą się:

 

  • Warsztaty rzemiosła artystycznego - maj 2016

warsztaty zabawkarskie (drewniane smoki wawelskie)

warsztaty tworzenia ozdób z siana i słomy

 

  • Warsztaty ekodizajn – czerwiec 2016

recyklingowe warsztaty tkackie

śmieciotwory

 

  • Warsztaty techniczne Lego – wrzesień 2016

poziom warsztatów: adept

I spotkanie: konstruowanie robotów jezdnych

II spotkanie: konstruowanie robotów funkcyjnych

 

Warsztaty rzemiosła artystycznego mają na celu wprowadzenie dzieci w świat sztuki oraz samodzielnego jej tworzenia. Warsztaty ekodizajnerskie wytworzą w uczestnikach pozytywne nawyki i zachowania ekologicznego stylu życia oraz ukażą alternatywę tworzenia „odpadkowych dzieł sztuki” z surowców wtórnych. Podstawą zajęć ma być recykling, czyli ponowne nadawanie życia przedmiotom zużytym lub na pierwszy rzut oka bezużytecznym. Celem warsztatów technicznych Lego jest rozbudzenie i pogłębienie zainteresowań dzieci, w sposób który łączy edukację z zabawą i umożliwi zdobywanie wiedzy przez doświadczenie. W trakcie zajęć roboty tworzone z klocków Lego będą ożywać w rękach najmłodszych, wiedza z obszarów informatyki, matematyki czy fizyki będzie naturalnie przyswajana przez dzieci, pobudzi ich ciekawość oraz wyobraźnię. 

 

Projekt zakończy otwarta wystawa prac uczestników projektu „Złap bakcyla!”, którą będzie można zobaczyć w ramach Festiwalu Sztuk Wszelkich – Zderzeń Działań Wrażliwych w październiku 2016 roku.

 

 

Termin warsztatów: maj, czerwiec, wrzesień. Harmonogram warsztatów dostępny w załączniku.

 

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są w świetlicach Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz