Koncert Fractal Ensemble

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na Koncert Kameralny w Domu Zdrojowym „Muzyczna podróż przez Europę XVII i XVIII w.”.      
image

Zespół Fractal Ensemble specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą. Trzon zespołu stanowią instrumentalistki, absolwentki Akademii Muzycznych w Katowicach i Bydgoszczy, mające w swym artystycznym dorobku wiele koncertów w kraju i za granicą, m.in. Śląski Festiwal Bachowski, Noc Muzeów na Zamku w Leśnicy, Wałbrzyski Festiwal Muzyki Dawnej, Festiwal Otwarte Ogrody Komorów, Częstochowskie Dni Muzyki Organowej, Festiwal Cichej Muzyki w Toruniu, Musik in der Praxis w Wiedniu. Muzycy tworzący zespół Fractal Ensemble to Julia Obrębowska i Anna Wiśniewska. Gościnnie z zespołem wystąpi Izabela Kozak, która zagra na skrzypcach barokowych.

 

W programie znajdą się utwory XVII i XVIII wieczne takich kompozytorów, jak Georg Philipp Telemann, Jacques-Martin Hotteterre, Georg Friedrich Haendel, Dario Castello.

 

Fractal Ensemble zagra w składzie:

Julia Obrębowska - flet traverso

Anna Wiśniewska - klawesyn

Izabela Kozak - skrzypce barokowe

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook