Koncert Cracow Singers w Jaworznie

W niedzielę, 10 września o godz.18.30 w kościele św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej odbędzie się koncert Cracow Singers w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie-Lipowcu.
image Cracow Singers, fot. materiały prasowe organizatora

Wystąpią:
Cracow Singers
Karol Kusz – dyrygent, kierownik artystyczny
Grażyna Brewińska– prowadzenie koncertu

 

Program:
Wacław z Szamotuł – „Ergo sum pastor bonus”,
Tomas Luis de Victoria – „O Magnum Mysterium”
Giovanni Pierluigi da Palestrina – „Missa Papae Marcelli”: Kyrie
Giovanni Gabrieli – „Magnificat” Ch. 48, Henry Purcell – „Hear my prayer” Z. 15
Johann Sebastian Bach – „Wie sich en Vater erbarmet” BWV 17
Wolfgang Amadeusz Mozart – „Ave verum corpus” KV 618
Anton Bruckner – „Locus iste” WAB 23, Edward Grieg – „Ave maris stella” EG 150
Josef Rheinberger – „Bleib bei uns”, Sergiusz Rachmaninow – „Vespers” op. 37: Błazen muz
Francis Poulenc – „Quatre motets pour un temps de pénitence”: I. Timor et tremor
Maurice Duruflé – „Ubi caritas”, Arvo Pärt – „Da pacem Domine

 

Zespół wokalny „Cracow Singers” występujący pod kierownictwem artystycznym Karola Kusza rozwija swoją działalność od roku 2013. Koncentruje się na przedsięwzięciach autorskich i interdyscyplinarnych, wypracowując nowe pomysły łączące odległe obszary sztuki.

 

Współpracował z Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia m.in. w projekcie z muzyką Arvo Pärta, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w ramach cyklu koncertowego„Ptasie Plotki, czyli rzecz o muzyce” z utworami Witolda Lutosławskiego. Brał udział w międzynarodowym projekcie„Kantor – anwesend – abwesend” we współpracy z Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka oraz Domem Norymberskim w Krakowie. Jednym z ostatnich projektów zespołu było nagranie płytowe „Sheakespeare a capella” w nowej autorskiej aranżacji Stanisława Soyki. Cracow Singers ma również w swoim repertuarze program z utworami a cappella Krzysztofa Pendereckiego pod artystycznym kierownictwem Macieja Tworka.

 

Zapraszany jest do uczestnictwa w wielu polskich i zagranicznych festiwalach. W tym roku zaśpiewa m.in. w Leżajsku na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej i w Żorach na festiwalu „Fide et Amore”. Podjął również współpracę z Muzeum – Nadwiślańskim Parkiem Etnograficznym w Wygiełzowie, uczestnicząc w wydarzeniach upowszechniających kulturę tradycyjną i ludową.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz