Operetka familijna „Piraci z Penzance”

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie zaprasza na „Piratów z Penzance” – spektakl z pogranicza musicalu i operetki, który skierowany jest do osób w każdym wieku.
image fot. materiały organizatora

Fabuła spektaklu opisuje losy Fryderyka wychowanego przez piratów. Młodzieniec osiągnąwszy pełnoletność, postanawia zerwać z przestępczym półświatkiem i chce dołączyć do grona uczciwych ludzi. Piraci odmawiają mu jednak prawa do pełnoletności, skoro pechowiec urodził się 29 lutego w roku przestępnym i faktycznie obchodził urodziny zaledwie 5 razy. Równocześnie na drodze Fryderyka, który do tej pory za wzór kobiecości uważał jedyną znaną sobie kobietę – starą opiekunkę – stają piękne panny, córki Generała. Jak potoczą się losy Fryderyka? Czy dane mu będzie zakosztować życia normalnego obywatela?

 

występują: Aleksandr Bardasov, Jarosław Wewióra, Ewelina Sobczyk, Piotr Rybak, Jakub Bergel, Marcin Czopka, Adam Żaak, Zbigniew Mikolasz, Patryk Trzcionka / Marceli Pałczyński, Edyta Nowicka / Anna Jakiesz-Błasiak, Adrianna Bałuszyńska, Magdalena Czarnecka, Agnieszka Mazur-Rysanow

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyr. Marka Kudry


reżyseria i choreografia: Dariusz Taraszkiewicz
produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik
kostiumy: Dorota Wewióra 
scenografia: Jarosław Wewióra 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz