10. Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza

Co skomponowałaby sztuczna inteligencja poproszona o utwór w stylu polskiej muzyki najnowszej? Jak brzmi ekstrakt z twórczości współczesnych polskich kompozytorów i kompozytorek? O czym, po co piszą dziś muzykę i… czy na pewno ją piszą? A może za procesem twórczym stoją coraz zmyślniejsze algorytmy? Przekonać można się już w najbliższy weekend w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
image fot. materiały organizatora

Na wiosnę przygotowujemy się na bogaty program muzycznych wydarzeń i długo wyczekiwaną 10-edycję Festiwalu Prawykonań. Przed nami niezwykle utalentowani muzycy i kompozytorzy; światowe premiery i arcydzieła klasyki. To będzie uczta dla wszystkich wielbicieli muzyki!

Festiwal Prawykonań ma dobrze ugruntowaną renomę platformy ukazującej nie tylko nowe utwory ale i najnowsze trendy. W tym roku po raz kolejny spotkamy kompozytorów reprezentujących różnorodne nurty i style muzyczne.

W programie Festiwalu warto zwrócić uwagę na premiery dzieł Tadeusza Wieleckiego i Teoniki Rożynek – jednych z najciekawszych i najbardziej postępowych kompozytorów w dzisiejszym świecie muzyki klasycznej. Tadeusz Wielecki jest znany ze swoich mocnych i emocjonalnych utworów, które łączą elementy tradycyjnej muzyki klasycznej i współczesnych technik kompozytorskich. Dla odmiany, utwory Teoniki Rożynek charakteryzują zawiłe rytmy, nastrojowe melodie i sugestywne krajobrazy dźwiękowe, które czerpią z wielu różnych stylów i źródeł inspiracji. Przygotujcie się na elektryzujące zanurzenie w świecie muzyki, gdy Festiwal Prawykonań po raz dziesiąty zawładnie sceną NOSPR!

 

 

Program całego wydarzenia można znaleźć na stronie www.nospr.org.pl.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz