10. urodziny w sieci. Ars Independent Festival 2020

W tym roku multimedialny festiwal Ars Independent odbędzie się już po raz dziesiąty. Od dekady przybliża on w Katowicach młodą, niszową i aktualną kulturę audiowizualną. Tym razem jednak – w czasach zarazy – impreza przeprowadza się do sieci. Ars Independent 2020 odbędzie się w dniach 24, 25 i 26 września.
image

Hasłem tegorocznej edycji jest #YouArsIndependent – ukłon w stronę publiczności wydarzenia, dzięki której festiwal może dziś obchodzić swoje 10. urodziny. W tym roku program wyjątkowo odbywa się bez konkursów o nagrodę Czarnego Konia, za to wszystkie wydarzenia będą bezpłatne oraz dostępne online, m.in. na profilu FB i kanale YouTube.

 

W tym roku Ars będzie inną imprezą: skromniejszą w skali i eksperymentalną w formie. Niepewność co do przyszłości oraz troska o bezpieczeństwo uczestniczek i uczestników skłoniły nas by festiwal popełnić online. Nie chcieliśmy rezygnować z festiwalu, szczególnie w kontekście jubileuszu, nie ma co jednak ukrywać, że nasze pierwotne założenia finansowe czy programowe uległy gruntownej reorientacji z racji korony. Aczkolwiek mimo zmian będzie to wciąż impreza w duchu Czarnego Konia: trochę dziwna, trochę zaskakująca, idąca swoją drogą – komentuje Bartek Sołtysik, rzecznik medialny festiwalu.

 

Szczegółowy program dostępny na stronie festiwalu.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz