11. Śląska Manifa

W sobotę 9 marca o godz. 12.00 rozpocznie się na Rynku w Katowicach Śląska Manifa. Przemarsz rusza w tym roku pod hasłem „Siostry, idziemy po władzę!”. Manifa to największe w Polsce coroczne święto siły i solidarności kobiet. W Katowicach odbędzie się już po raz jedenasty.
image

11. Śląska Manifa rozpocznie się 9 marca w samo południe na Rynku przed Teatrem Śląskim. Organizatorki wydarzenia chcą pokazać, w jaki sposób ruchy kobiece na całym świecie – w tym w Polsce i na Śląsku – walczą z seksizmem i dyskryminacją kobiet. W programie happening „Patriarchat to dzban” oraz odczytanie manifestu odnoszącego się do hasła tegorocznej Manify.

 

Po uroczystym rozpoczęciu w rytmach samby i feministycznych okrzyków pochód wyruszy aleją Korfantego pod Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie wspólnie z Krakowskim Chórem Rewolucyjnym odśpiewane zostaną pieśni solidarności i wsparcia. Następnie przemarsz zajmie samo serce miasta, okrążając katowickie Rondo im. Jerzego Ziętka, po czym przemierzy ponownie aleję Korfantego, aby na Rynku dokonać symbolicznego zniszczenia dzbana patriarchatu.

 

Finałem Śląskiej Manify będzie w tym roku odczytanie Manifestu Społecznego, czyli głosu śląskich kobiet o feminizmie, o zmaganiach z patriarchatem, o  sile solidarności kobiet. Wypowiedzi do Manifestu Społecznego można proponować już teraz – wystarczy wysłać wiadomość (1-5 zdań) na fanpage Śląskiej Manify na portalu Facebook (tutaj >>>).

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz