14. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice Dzieciom”

Po czterech latach przerwy powraca Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice Dzieciom”.

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest budowanie relacji międzypokoleniowych. Do udziału zostały zakwalifikowane inscenizacje reżyserów, których debiut przypadł po 2005 roku, przybliżające tematykę postrzegania świata przez dzieci i młodzież, przy wykorzystaniu nowoczesnych form teatru lalek. Podczas wydarzenia zostaną również zaprezentowane prace nagrodzone w Międzynarodowym Konkursie Twórców Lalek Teatralnych Animatus.

 

 

program:

 

28 września (środa)

 

  • godz. 9.15  OTWARCIE FESTIWALU (Teatr Ateneum)

 

  • godz. 9.30  (Teatr Ateneum)
    Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
    KRUK KRUKOWI
    spektakl z audiodeskrypcją

 

  • godz. 11.30 (Pałac Młodzieży)
    Teatr Maska w Rzeszowie
    BIRUTA I TAJEMNICA RZEKI

 

  • godz. 15.00 (Galeria Ateneum)
    KONCEPCJE FORMY. Procesy twórcze laureatów konkursu Animatus – wernisaż

 

  • godz. 17.00 i 19.30 poza konkursem (Teatr Śląski, Scena Kameralna)
    Puppentheater Zwickau (Niemcy)
    KRÓL ELFÓW (Der Erlkönig)


29 września (czwartek)

 

  • godz. 9.30 (Teatr Ateneum)
    Teatr Guliwer, Warszawa
    CZY UMIESZ GWIZDAĆ, JOANNO?

 

  • godz. 11.30 (Pałac Młodzieży)
    Teatr Lalek Arlekin w Łodzi
    TATA

 

  • godz. 12.45 (Pałac Młodzieży)
    Supermoce
    warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci zainspirowane spektaklem Tata

 

  • godz. 13.00 (Teatr Śląski, Scena Kameralna)
    Mesebolt Bábszínház, Szombathely (Węgry)
    LENKA I WRÓŻKA (Lenka és a tündér)
    spektakl tłumaczony na PJM

 

  • godz. 17.00 poza konkursem (Teatr Śląski, Scena w Malarni)
    Teatr Rawa, Katowice
    ANGEKOK. OPOWIEŚĆ ARKTYCZNA


30 września (piątek)

 

  • godz. 9.30 (Teatr Ateneum)
    Teatr Lalki i Aktora w Łomży
    LEW I PTAK

 

  • godz. 11.00 (Teatr Śląski, Scena w Malarni)
    Lutkovno gledališče Maribor (Słowenia)
    PINOKIO (Pinocchio)

 

  • godz. 12.00 (Pałac Młodzieży)
    Kauno valstybinis lėlių teatras, Kowno (Litwa)
    DZIENNIK JAKUBA (Jokūbo dienoraštis)

 

  • godz. 16.30 poza konkursem (Teatr Śląski, Scena w Malarni)
    Teatr Śląski, Katowice
    5:00. UA

 

  • godz. 18.00 poza konkursem (Teatr Śląski, Scena Kameralna)
    Grupa Coincidentia, Białystok
    ŚCIANA Z WIDOKIEM

 

1 października (sobota)

 

  • godz. 16.00 (Pałac Młodzieży)
    Teatr Baj Pomorski w Toruniu
    KSIĘGA DŻUNGLI

 

  • godz. 17.15 (Pałac Młodzieży)
    Podróż do dżungli
    warsztaty rodzinne zainspirowane spektaklem Księga dżungli

 

  • godz. 18.00 poza konkursem (Teatr Ateneum)
    Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice
    ROBINSON
    spektakl z audiodeskrypcją

 

  • godz. 19.00 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU (Teatr Ateneum)

 

 

 

Więcej na stronie organizatora.

 

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz