20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje – online

image
Z powodu trwającej pandemii, 20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje 2020 Katowice odbędzie się w całości online, w dniach 23–28 listopada. Przejście w sferę wirtualną nie oznacza zmiany formuły. Jak zawsze pięć najciekawszych spektakli młodych reżyserów z ostatnich sezonach teatrów walczy o Laur Konrada i Nagrodę Publiczności. O osobne nagrody powalczą także twórcy słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych.

Dostęp do wszystkich punktów programu będzie bezpłatny i dostępny ze strony festiwalu.

 

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje od ponad 20 lat pełni rolę czułej busoli współczesnego życia teatralnego w Polsce. Patronem duchowym katowickiego Festiwalu jest Konrad Swinarski, główną nagrodą – „Laur Konrada” – jedna z najważniejszych nagród reżyserskich w dziedzinie teatru w Polsce.

 

W programie znajdą się też m.in. spektakle telewizyjne i słuchowiska radiowe, dokumenty oraz krótkie fabuły, a także warsztaty, panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami. Wszystkie punkty programu będą emitowane na żywo (lub jako wcześniejsze, specjalne rejestracje) na stronie festiwalu.