26. Festiwal Ars Cameralis: Manewry sportowe

„Manewry sportowe” to próba uchwycenia fenomenu sportu poprzez działania w sztuce. Punktem wyjściowym wystawy są rozważania na temat ciała, które poddaje się (lub nie) terrorowi sportowej rywalizacji.
image Ireneusz Walczak, Ubung macht den Meister, akryl na płótnie, 2013, fot. materiały organizatora

Wystawa eksploruje spektrum zagadnień, wynikających z tematyki sportowej, takich jak: transhumanizm, plemienność, wykluczenie, współzawodnictwo, edukacja sportowa, problem sławy czy przeniesienie zasad, działających w sporcie, w relacje społeczne obowiązujące w życiu.


„Manewry sportowe” to indywidualne wypowiedzi artystów, którzy w świadomy sposób podejmują temat sportu. Istnieje on w sztuce już od starożytności, ale często jest pomijany we współczesnym dyskursie. Artyści pokazujący swoje prace na wystawie często sięgają po ironię czy czarny humor. Nie boją się zadawać podchwytliwych pytań, na które często trudno znaleźć odpowiedź.

 

 

26. Festiwal Ars Cameralis: Manewry sportowe
16.11.2017– 4.01.2018
Galeria Rondo Sztuki

 

wystawa zbiorowa

artyści: Jakub Adamek, Bartek Buczek, Hubert Czerepok , Wojciech Ćwiertniewicz, Norbert Delman, Edward Dwurnik , Grzegorz Hańderek, Piotr Kossakowski, Zbigniew Libera, Janusz Łukowicz , Marcin Maciejowski, Michał Minor , Dominik Ritszel, Grzegorz Sztwiertnia, Ireneusz Walczak, Wojtek Wilczyk


kurator: Marek Zieliński

współpraca: Adrian Chorębała

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz