32. Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Tegoroczna edycja Festiwalu nawiązuje do jego ponad 30-letniej tradycji – idei promocji najwybitniejszych młodych artystów i współpracy z prestiżowymi konkursami muzycznymi, na których wskazani przez jury laureaci otrzymują nagrodę specjalną w postaci zaproszenia na koncerty do Katowic.

 

32. Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych uświetnią swoimi występami dwie orkiestry młodych artystów: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod dyr. Anny Sułkowskiej-Migoń oraz Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti pod dyr. Macieja Tomasiewicza. Do tego 3 zespoły kameralne, soliści różnych specjalności (wśród nich goście z wielu krajów Europy) i szerokie spektrum repertuarowe od arcydzieł muzyki dawnej, klasycznej, romantycznej do muzyki współczesnej.

 

W tym roku koncerty festiwalowe odbywać się będą w sali koncertowej Miasta Ogrodów, Studiu Koncertowym Radia Katowice, sali kameralnej NOSPR, Bazylice o.o. Franciszkanów oraz Centrum Kultury ATElier w Jaworznie. Jeden z koncertów 32. Festiwalu zaplanowany został również w słowackich Koszycach, partnerskim mieście Katowic.

 

 

program:

 

2 października, godz. 18.00
Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa
bezpłatne wejściówki
Inauguracja Festiwalu
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Anna Sułkowska-Migoń – dyrygent
Andrzej Grygier – gitara
Ewa Kafel – prowadzenie koncertu
program:
J. Rodrigo – Concierto de Aranjuez
A. Dvořák – VIII Symfonia G-dur op. 88

 

9 października, godz. 18.00
Studio Koncertowe Radia Katowice
bezpłatne wejściówki
Mistrzowie klasycyzmu
Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti
Maciej Tomasiewicz – dyrygent
Andrzej Wierciński – fortepian
Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu
program:
J. Haydn – Symfonie nr 59 A-dur „Ogień” i nr 83 g-moll „Kura”
W.A. Mozart – Koncert fortepianowy A-dur KV 488

 

12 października, godz. 18.00
Studio Koncertowe Radia Katowice
bezpłatne wejściówki
W kręgu kameralistyki
Bartłomiej Dobrowolski – klarnet
Bartłomiej Fraś – skrzypce
Elżbieta Rychwalska-Dobrowolska – wiolonczela
Magdalena Duś – fortepian
Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu
program: W. Rabl, O. Navarro, R. Muczynski

 

15 października, godz. 16.45
Katowice-Panewniki, Bazylika Franciszkanów
wstęp wolny
ARS ET GLORIA
Laureaci IV Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej
Dominika Noskiewicz – mezzosopran
Daniel Oktawian Piotrowski – kontratenor
Dawid Czerwiński – baryton
Grzegorz Biegas – fortepian
Paweł Sobierajski – prowadzenie koncertu, Dyrektor Konkursu
program: arie z oper, kantat i oratoriów, pieśni religijne

 

16 października, godz. 18.00
Studio Koncertowe Radia Katowice
bezpłatne wejściówki
Wspólnota koncepcji – Cohaere Ensemble
Marta Gawlas – flet traverso
Marta Korbel – skrzypce
Monika Hartmann – wiolonczela
Natalia Olczak – klawesyn
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu
program: G.P. Telemann, M. Corrette, P. Gaultier de Marseille, J.M. Leclair, A. Vivaldi

 

17 października, godz. 19.30
NOSPR, sala kameralna
bilety: 10–20 zł do nabycia w kasach NOSPR lub na nospr.org.pl
Scena Młodych: Laureaci Konkursu Muzycznego ARD Monachium 2022
Lukas Sternath (Austria) – fortepian (I nagroda, nagroda publiczności)
Yubeen Kim (Korea Płd.) – flet (I nagroda)
Andrzej Jungiewicz – fortepian
Agnieszka Nowok-Zych – prowadzenie koncertu
program: F. Schubert, J.S. Bach, G. Enescu

 

17 października, godz. 16.00
Koszyce (Słowacja), Konserwatorium Muzyczne
wstęp wolny
Młodzi wirtuozi
Emilia Krzeszowiec – skrzypce
Filip Krzeszowiec – wiolonczela
Dagmara Niedziela – fortepian
program: W.A. Mozart, F. Schubert, H. Wieniawski, P. Czajkowski, G.F. Händel / J. Halvorsen

 

18 października, godz. 18.00
Jaworzno, ATElier Kultury
wstęp wolny
Magia duetu – Trefon Gmyrek DUO
Maria Gmyrek – saksofon
Wojciech Trefon – harfa
Małgorzata Jeruzal-Kupczak – prowadzenie koncertu
program: A. Scott, A. Mozgała, M. Ravel, P. Scheller, P. Iturralde, A. Desplat, J. Williams, G. Gershwin

 

19 października, godz. 18.00
Studio Koncertowe Radia Katowice
bezpłatne wejściówki
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Mieczysława Wajnberga
Christine Bernsted (Dania) – skrzypce
Maciej Słapiński – fortepian
Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu
program: W. Lutosławski, J. Brahms, L. van Beethoven

 

23 października, godz. 18.00
Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa
bezpłatne wejściówki
Laureaci 11. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki
Zuzanna Nalewajek – mezzosopran
Szymon Mechliński – baryton
Natalia Pawlaszek – fortepian
Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu
program: arie i duety z oper – S. Moniuszko, F. Mirecki, H. Jarecki, H. Skirmuntt, G. Rossini, G. Verdi, U. Giordano, S. Barber

 

25 października, godz. 18.00
Studio Koncertowe Radia Katowice
bezpłatne wejściówki
Śląska Jesień Gitarowa
Koki Fujimoto (Japonia) – gitara
François-Xavier Dangremont (Francja) – gitara
Marek Nosal – prowadzenie koncertu, Dyrektor Festiwalu
program: M. Llobet, F. Sor, M. Ravel / K. Fujimoto, T. Takemitsu, M. Giuliani, D. Aguado, A. José

 

Bezpłatne wejściówki na koncerty w Mieście Ogrodów i Radiu Katowice dostępne w kasie Miasta Ogrodów, poniedziałek – piątek, godz. 10.00 – 17.00, tel. 32 609 03 32 / 21, rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

 





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz