4. Metropolitalny Festiwal Chóralny

W ramach 4. Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego odbędą się trzy bezpłatne koncerty – 11 czerwca w Mediatece w Tychach, 12 czerwca w Muzeum Śląskim w Katowicach i 19 czerwca wielki koncert finałowy w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który do współpracy zaprosił znane chóry ze Śląska takie jak: Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Chór Kameralny „Slavica musa” z Knurowa, wybitnych solistów: Aleksandrę Raszyńską (sopran), Roksanę Wardengę (alt), Aleksandra Rewińskiego (tenor) i Piotra Pierona (bas) oraz Bojszowską Orkiestrę „Ponticello” i instrumentalistów: Roberta Lubowieckiego (instrumenty perkusyjne), Łukasza Franta (wiolonczela).

 

 

program:

 

 • 11 czerwca 2022 r. (sobota)

  godz. 19.00 | sala koncertowa Mediateki w Tychach
  Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z udziałem zaproszonych gości – Roberta Lubowieckiego (instrumenty perkusyjne) i Łukasza Franta (wiolonczela) oraz Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej
  koncert ma charakter otwarty

 

 • 12 czerwca 2022 r. (niedziela)

  godz. 19.00 | Audytorium Muzeum Śląskiego w Katowicach
  Akademicki Chór Politechniki Śląskiej oraz Chór Kameralny „Slavica musa” z Knurowa
  na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać na godzinę przed wydarzeniem w Muzeum Śląskim

 

 • 19 czerwca 2022 r. (niedziela)

  godz. 19.00 | Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
  wielki koncert finałowy
  Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej oraz soliści wraz z Bojszowską Orkiestrą „Ponticello” wykonają na jednej scenie „Missa pro pace” Wojciecha Kilara pod kierunkiem Michała Brożka (na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać na portierni w Akademii Muzycznej lub na godzinę przed wydarzeniem).

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz