Apostolis Anthimos / 50-lecie pracy artystycznej – transmisja online na żywo

Apostolis Anthimos – ceniony i wszechstronny muzyk, gitarzysta, multiinstrumentalista i kompozytor, jeden z filarów legendarnej grupy SBB – w tym roku świętuje pięćdziesięciolecie pracy scenicznej. Z tej okazji w sali koncertowej NOSPR zaprezentuje swoje nowe dzieło, a partnerować mu będą przyjaciele i wyjątkowi goście.
image Apostolis Anthimos, fot. materiały prasowe

Transmisja na żywo koncertu dostępna będzie na profilach NOSPR na platformach Facebook i YouTube oraz na stronie www.nospr.org.pl.

 

Apostolis Anthimos debiutował na scenie jako 17-latek. Od 1971 roku do dnia dzisiejszego jest gitarzystą i perkusistą w zespole SBB, okrzykniętym najważniejszym rockowym zespołem półwiecza w Polsce. To formacja, która wytyczyła zupełnie nowe ścieżki na polskiej scenie muzycznej i stała się jednym z najbardziej znanych polskich bandów na świecie. I chociaż Anthimos jest głównie kojarzony z SBB, to w swojej karierze artystycznej współpracował i nagrywał z wieloma jazzmanami (Stańko, Szukalski, Urbaniak), a swoje solowe płyty nagrał z pierwszoplanowymi postaciami światowego jazzu (Jack DeJohnette, Arild Andersen, Etienne Mbappe, Gary Husband). Jest też cenionym muzykiem sesyjnym, grał m.in. ze światową gwiazdą muzyki greckiej jaką jest Dalaras. Całe to bogactwo muzycznych doświadczeń Apostolisa Anthimosa znajdzie wyraz w utworze skomponowanym specjalnie na ten koncert. Goście zaproszeni do jego wykonania to osobistości reprezentujące różne muzyczne światy – od eksperymentów do klasycznego jazzu.

 

Zaproszenie głównego bohatera wieczoru przyjął m.in. znakomity francuski trębacz Erik Truffaz. Interesujące nowe wątki wniesie również z pewnością Mr Krime, czyli Wojciech Długosz – jeden z najbardziej cenionych polskich DJ-ów.

 

Apostolis Anthimos Quartet:
Apostolis Anthimos – gitara elektryczna, perkusja
Olaf Węgier – saksofon
Piotr Matusik – fortepian
Robert Szewczuga – gitara basowa


goście:
Erik Truffaz – trąbka
Mr Krime – elektronika, turntablism, sample
Yorán Vroom – perkusja

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz