Ars Cameralis 2018: Punk za żelazną kurtyną — Dezerter, Błaszczak, Grabowski, Książek, Usenko

W programie tegorocznego Festiwalu Ars Cameralis znalazło się wiele wydarzeń poświęconych punkowi – jego początkach, historii, najświetniejszych momentach i spuściźnie. Jednym z nich będzie dyskusja prowadzona przez Rafała Księżyka, w której udział wezmą: Jan Błaszczak, Konstanty Usenko oraz Krzyszotof Grabowski. Po dyskusji zagra legenda polskiego punk rocka – zespół Dezerter.
image Dezerter, fot. Maciej Olinkiewicz, materiały organizatora

W marcu tego roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazało się polskie tłumaczenie książki „Please kill me. Punkowa historia punka” autorstwa Legsa McNeila & Gillian McCain — pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników jednego z najbardziej radykalnych ruchów kontrkulturowych w historii muzyki. Książka posłużyła jako inspiracją do stworzenia szeregu wydarzeń w ramach punkowego szaleństwa.

 

Jednym z nich będzie dyskusja prowadzona przez Rafała Księżyka, w której udział wezmą: Jan Błaszczak, Konstanty Usenko oraz Krzyszotof Grabowski. Podczas spotkania odbędzie się również promocja muzycznej serii Wydawnictwa Czarne: Jan Błaszczak „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”, Rafał Księżyk „Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”, Konstanty Usenko „Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu” i „Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji”, Gillian McCain, Legs McNeil „Please kill me. Punkowa historia punka”.

 

 

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz