„Ballady i Romanse” – premiera w Teatrze Dzieci Zagłębia

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie zaprasza 12 listopada na premierę spektaklu „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza w reżyserii Marty Wiśniewskiej i Jerzego Jana Połońskiego.

 

 

Mrożące krew w żyłach i zapierające dech w piersiach mroczne opowieści? Czy może pieśni o miłości, tęsknocie i żałobie? Twórcy w inscenizacji podążają za mickiewiczowskim sposobem na budowanie atmosfery grozy, przedstawiają historie morderców, dręczycieli, duchów, ich ofiar i zbawicieli. Romantyczne okoliczności dzikiej i kryjącej wiele tajemnic przyrody, sprawiają, że postaci zostaną przywołane zza grobu, aby ponownie oszaleć z miłości i zmierzyć się z konsekwencjami tego szaleństwa… Czy da się kochać tak, żeby nie oszaleć?

Scenografia inspirowana industrialnymi przestrzeniami berlińskich klubów, współczesny kostium i muzyka, przenoszą tekst romantyczny do XXI wieku. Opowiadane historie mogły wydarzyć się 200 lat temu, kiedy spisywał je Mickiewicz, ale także wcześniej, ponieważ autor „Ballad…” inspirował się podaniami i pieśniami ludowymi, przekazywanymi drogą ustną z pokolenia na pokolenie.

Spektakl w oparciu o rytm poezji, muzyki i ruchu, zaprasza widza do udziału w transowym rytuale, dzięki któremu będzie mógł poznać wszystkimi zmysłami niesamowite, wciąż aktualne historie „Ballad i romansów”.

 

„Ballady i Romanse”

Adam Mickiewicz
reżyseria: Jerzy Jan Połoński i Marta Wiśniewska
scenografia: Joanna Martyniuk
muzyka: Marcin Partyka
przygotowanie wokalne: Wioletta Białk
choreografia: Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka

obsada:

Katarzyna Bała
Agata Małycha-Szczypuła
Joanna Rząp
Adrianna Bieżan
Edyta Dziura
Karol Gaj
Patrycy Hauke
Jacek Mikołajczyk
Wojciech Żak

 

od 14 lat

premiera: 12 listopada 2022

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz