Cała naprzód, czyli premiera „Robinsona” w katowickim Ateneum

Ostatnią realizacją Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w tym sezonie będzie „Robinson” Anny Andraki na motywach „Przypadków Robinsona Kruzoe” Daniela Defoe w reżyserii Roberta Drobniucha.

 

Sztuka napisana na zamówienie katowickiego Teatru jest sceniczną wersją popularnej XVIII-wiecznej powieści podróżniczej angielskiego pisarza, opowiadającej o przygodach rozbitka, Robinsona Crusoe. Pomysł na jedną z postaci – którego oczywiście nie zdradzimy – będzie jednak sporym zaskoczeniem!

Młody bohater zafascynowany morzem i opowieściami żeglarzy, ucieka z domu na statek. Ma jednak pecha i zarazem szczęście – podczas sztormu żaglowiec tonie wraz z całą załogą, ale Robinson jest uratowany. Wyrzucony przez fale na bezludną wyspę powoli uczy się żyć, korzystając z tego, co daje mu przyroda. Mijają lata, kiedy na wyspie pojawia się Drugi Człowiek…

Na scenie zobaczymy Michała Skibę (w roli tytułowej) oraz Krystynę Nowińską, Ewę Reymann, Marka Dindorfa, Grzegorza Eckerta, Dawida Kobielę i Bartosza Sochę.

Renata Chudecka

 

 

„Robinson”

Anna Andraka
(na motywach „Przypadków Robinsona Kruzoe” Daniela Defoe)
reżyseria: Robert Drobniuch
scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka: Katarzyna Brochocka
ruch sceniczny: Błażej Twarowski
reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz


premiera: 21 maja 2022

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz