Design 32 – najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych

Od 14 kwietnia do 6 maja w Galerii ASP Rondo Sztuki prezentowana będzie wystawa konkursowa „Design 32 – najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2017”. Na wystawie będzie można zobaczyć 32 najlepsze prace dyplomowe z zakresu projektowania, wytypowane przez osiem uczelni artystycznych w Polsce.
image Marek Kasperek, ASP Katowice, fot. materiały organizatora

Pokazywane na wystawie prace wezmą udział w 8 edycji konkursu organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, w którym międzynarodowe jury, z duńskim designerem Rasmusem Holscherem w składzie, wyłoni jednego kandydata.

 

W konkursie biorą udział wybrane przez uczelnie prace magisterskie absolwentów kierunków projektowych: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy obronili pracę magisterską w terminie od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.


Celem Konkursu jest promocja najlepszych idei projektowych, młodych talentów i wsparcie działań zmierzających do ich zaistnienia na profesjonalnym rynku projektowym. Dla autorów wybranych prac już samo uczestnictwo w konkursie jest sukcesem a przyznane nagrody mogą znacząco pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej.

 

Nagrodą główną w Konkursie jest Nagroda Rektorów Akademii Sztuk Pięknych. Przyznane zostaną również: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Prezydenta Miasta Katowice, Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego oraz dodatkowe wyróżnienia będące nagrodami honorowymi dla Uczestników nominowanych do nagrody głównej.

 

Wystawa konkursowa, na której zaprezentowane zostaną 32 dyplomy z zakresu projektowania, wytypowane przez 8 uczelni w Polsce, będzie też okazją do przyjrzenia się, jak młodzi absolwenci radzą sobie z wyzwaniami współczesności, jak starają się udoskonalić codzienność i jak prognozują przyszłość.

 

wydarzenie towarzyszące:
wykład Rasmusa Holschera
„The process of design, linked to business, people and culture”
14.04.2018, godzina 16.00, Kino ASP, ul. Raciborska 50

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook