Design 32 – najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych

Od 14 kwietnia do 6 maja w Galerii ASP Rondo Sztuki prezentowana będzie wystawa konkursowa „Design 32 – najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2017”. Na wystawie będzie można zobaczyć 32 najlepsze prace dyplomowe z zakresu projektowania, wytypowane przez osiem uczelni artystycznych w Polsce.
image Marek Kasperek, ASP Katowice, fot. materiały organizatora

Pokazywane na wystawie prace wezmą udział w 8 edycji konkursu organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, w którym międzynarodowe jury, z duńskim designerem Rasmusem Holscherem w składzie, wyłoni jednego kandydata.

 

W konkursie biorą udział wybrane przez uczelnie prace magisterskie absolwentów kierunków projektowych: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy obronili pracę magisterską w terminie od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.


Celem Konkursu jest promocja najlepszych idei projektowych, młodych talentów i wsparcie działań zmierzających do ich zaistnienia na profesjonalnym rynku projektowym. Dla autorów wybranych prac już samo uczestnictwo w konkursie jest sukcesem a przyznane nagrody mogą znacząco pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej.

 

Nagrodą główną w Konkursie jest Nagroda Rektorów Akademii Sztuk Pięknych. Przyznane zostaną również: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Prezydenta Miasta Katowice, Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego oraz dodatkowe wyróżnienia będące nagrodami honorowymi dla Uczestników nominowanych do nagrody głównej.

 

Wystawa konkursowa, na której zaprezentowane zostaną 32 dyplomy z zakresu projektowania, wytypowane przez 8 uczelni w Polsce, będzie też okazją do przyjrzenia się, jak młodzi absolwenci radzą sobie z wyzwaniami współczesności, jak starają się udoskonalić codzienność i jak prognozują przyszłość.

 

wydarzenie towarzyszące:
wykład Rasmusa Holschera
„The process of design, linked to business, people and culture”
14.04.2018, godzina 16.00, Kino ASP, ul. Raciborska 50

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz