Dominik Jasiński „Wybrańcy”

Od 25 maja w Galerii Sztuki Współczesnej Dagma Art będzie można oglądać wystawę malarstwa Dominika Jasińskiego pt. „Wybrańcy”.
image fot. materiały organizatora

Indywidualna wystawa Dominika Jasińskiego to trzynaście nowych obrazów inspirowanych grecką mitologią. „Wybrańcy” to greckie boginie i bogowie ukazane w nowoczesnym świetle w charakterystycznym dla Jasińskiego stylu. Przepełnione ferią barw – intensywnych ale idealnie ze sobą współgrających, obrazy zachwycą energią, stylem i kompozycją.

 

Dominik Jasiński urodził się w 1981 roku w Rzeszowie i skończył grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przedmiotem jego zainteresowania od początku były rysunek, plakaty i ilustracja, które umożliwiały mu połączenie warsztatu grafika z artystyczną ekspresją. Z czasem zaczął malować portrety i okazało się to być idealnym polem do popisu dla jego fantazji, wyczucia koloru, precyzyjnej kreski i poczucia humoru.

Będące połączeniem secesyjnych wpływów, doskonałego warsztatu i naturalnego wdzięku, portrety Jasińskiego intrygują i puszczają oczko do odbiorcy. Kobieta przedstawiana przez Jasińskiego jest bowiem zbudowana z kontrastów i sama w sobie stanowi dzieło sztuki.

 

Dominik Jasinski „Nemesis” olej na plotnie 100x50cm 2018

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz