Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Śląskim – Podziwianie bez pośpiechu

25 kwietnia Muzeum Śląskie zaprasza na ósmą edycję ogólnopolskiej akcji Dzień Wolnej Sztuki. Podczas wydarzenia zachęci uczestników do uważnego zapoznania się z pięcioma pracami z muzealnej kolekcji i wspólnej dyskusji na ich temat z najbliższymi – rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie szczęście.
image

Czy wiecie Państwo, że według badań goście odwiedzający muzea lub galerie sztuki statystycznie spędzają osiem sekund przed każdym dziełem sztuki? Zazwyczaj zwiedzając muzea chcemy zobaczyć jak najwięcej w ograniczonym czasie. Śpieszymy się.

 

Dzień Wolnej Sztuki ma za zadanie skłonić nas do zatrzymania się nad wybranymi dziełami sztuki, ale na dłużej. Dajemy sobie czas, aby dokładnie przyjrzeć się obrazom, zastanowić nad nimi. Czy nam się podobają? Dlaczego tak, a dlaczego nie? Czy wywołują w nas emocje? Jeśli tak, to jakie? – komentuje Beata Grochowska, Kierownik Działu Edukacji w Muzeum Śląskim.

 

W tym roku Muzeum Śląskie nie może zaprosić do kontemplacji i wymiany myśli przy oryginalnych obrazach. Jednak już teraz na swojej stronie publikuje wybrane dzieła z kolekcji plastyki nieprofesjonalnej oraz gorąco zachęca do refleksji i dzielenia się własnymi przemyśleniami.

 

Muzeum Śląskie przygotowało następujące prace:

  • Justyna Matysiak „Dwa koty na dywanie”
  • Jerzy Sewina „Bajki”
  • Edeltruda Jerominek „Kawiarenka”
  • Piotr Drożdżak bez tytułu pociąg ICE
  • Jan Jagoda „Kwartet smyczkowy”

 

Więcej informacji na stronie muzeum.

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz