„e-MSFF – W Sieci Folkloru”

Trwa Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, w tym roku z oczywistych powodów w całkowicie innej formule, pod nazwą „e-MSFF – W Sieci Folkloru”.
image fot. materiały organizatora

Miało być kolorowo, głośno, miało być jak zawsze radośnie. Niestety, pandemia koronawirusa dotknęła wszystkich, nie ominąwszy również Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Pomimo wszystkich utrudnień podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu festiwalu, w całkowicie innej formule pod nazwą „e-MSFF – W Sieci Folkloru”.

Zaplanowaliśmy serię wykładów, warsztatów i koncertów. Wszystkie te wydarzenia odbędą się online. Będziecie mogli w nich uczestniczyć, odwiedzając stronę internetową MSFF, nasz profil na Facebooku i kanał YouTube.

Do udziału zaprosiliśmy zespoły nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy. Będziecie mogli podziwiać zespoły z Turcji, Serbii, Indii czy Meksyku. Z rodzimego podwórka wymieńmy Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego – gospodarza Festiwalu, Zespół Ziemia Cieszyńska im. Janiny Marcinkowej, który w tym roku obchodzi jubileusz 70 lecia, Woda na Młyn, Skład Niearchaiczny czy Kapela Fedaków.

W tym roku zaproponujemy dużo rozmów i edukacji. Mówi się, że dzięki koronawirusowi trochę zwolniliśmy, my chcemy wykorzystać tę chwilę oddechu, aby zwrócić uwagę na rodzimą kulturę ludową, na nasze tradycje. Chcemy Was również zabrać w najdalsze zakątki świata, które w tym roku trudno będzie odwiedzić podczas wakacji.

Zapraszam do udziału w „e-MSFF – W Sieci Folkloru”! Kieruj się na tradycję!

Krzysztof Pająk

Dyrektor Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

 

Szczegółowy harmonogram festiwalu  dostępny jest na stronie wydarzenia.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz