„Efekty uboczne” — wystawa w Małej Przestrzeni Galerii BWA

Od 3 lutego w Małej Przestrzeni Galerii BWA w Katowicach prezentowane będą prace trójki artystów: przestrzenne formy Kingi Nowak, mural Kornela Janczego i grafiki Bolesława Chromrego.
image Kinga Nowak, „Okrąg”, 50x40cm, tempera na tekturze, 2015, fot. M. Bratko, materiały organizatora

„Wiemy już, czego ogólnie spodziewać się po rzeczywistości, i wcale nie mamy ochoty dowiadywać się więcej” — konstatuje w jednym ze swoich esejów Michel Houellebecq. Niezgoda na taki stan rzeczy jest jednym ze skutków myślenia plastycznego. Jakie są jego efekty uboczne? Zgodnie z definicją: inne niż zamierzone.

 

artyści:

 

Kinga Nowak (ur. 1977), artystka wizualna, autorka obrazów oraz instalacji. Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, oraz École Nationale Supériere des Beaux-Arts w Paryżu. Stypendystka m.in. Rządu Francuskiego oraz programu Młoda Polska. W roku 2005 finalistka konkursu malarskiego Bielska Jesień. Jej twórczość prezentowana była na wystawach takich jak „100 Painters of Tomorrow” (Beers London Gallery, Londyn 2015), „Formy wyobraźni” (Widna, Kraków 2016), „Czworo malarzy jutra” (Galeria Zderzak, Kraków 2014) oraz w ramach festiwalu „Survival 7” we Wrocławiu. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach krajowych oraz zagranicznych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

 

Kornel Janczy (ur.1984), artysta wizualny, autor obrazów, obiektów, murali, instalacji site-specific. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie oraz Akademie der Bildenden Künste w Monachium, doktorant Wydziału Sztuki UP w Krakowie. W 2013 roku nominowany w Konkursie Gepperta. Brał udział w takich wystawach jak „Artyści z Krakowa”, „Generacja 1980–1990” (Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Kraków 2015), „Jeune Creation Europeenne Biennal” (Montoruge, Cēsis, Hjørring, Wrocław, Como 2016-2017), „Świat” (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2014), „I inni” (Bunkier Sztuki, Kraków 2013). Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych oraz publicznych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

 

Bolesław Chromry (ur. 1987), rysownik, ilustrator, twórca powieści graficznych, komiksów, zinów. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie oraz Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Jego prace prezentowane były na wystawach takich jak „Węże, sztylety i płatki róż” (Bunkier sztuki, Kraków 2016), „Zgaga” (Galeria AS, Kraków 2013), „Katalog wypadków. Sztuka współczesna w polskim komiksie” (Galeria Zderzak, Kraków 2013). Mieszka i pracuje w Warszawie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz