Filharmoniczny wieczór organowy

Gościem lutowego Filharmonicznego wieczoru organowego w niedzielę 17 lutego będzie multiinstrumentalista, kompozytor, pedagog i animator kultury Giampaolo Di Rosa.
image fot. materiały organizatora

Urodzony w 1972 roku, Giampaolo Di Rosa jest pianistą a także organistą, klawesynistą, kompozytorem, improwizatorem, muzykologiem i pedagogiem. To artysta o bogatym repertuarze, cieszący się międzynarodową sławą. Koncertuje w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Australii, USA i Ameryce Południowej, w Hong Kongu, Makao i Singapurze. Ma siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach oraz stopień doktora analizy muzycznej. Organista Katedry w portugalskim mieście Vila Real, od lutego 2014 roku jest też organistą-rezydentem Katedry w León (Hiszpania). W 2008 roku został mianowany tytularnym organistą i dyrektorem artystycznym Narodowego Kościoła Portugalskiego p.w. Świętego Antoniego w Rzymie, gdzie zainicjował jedną z największych serii recitali organowych w Europie. Poza działalnością koncertową Giampaolo Di Rosa jest czynnym animatorem kultury: założycielem i dyrektorem artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych.


W Filharmonii Śląskiej Giampaolo Di Rosa będzie improwizował oraz grał organowe utwory Johanna Sebastiana Bacha, Cesara Francka i Ferenca Liszta. Solistę i muzykę przedstawi autor cyklu, prof. Władysław Szymański.

 

wykonawcy:
Giampaolo di Rosa – organy
Władysław Szymański – słowo

 

program:
Johann Sebastian Bach – Preludium i fuga e-moll BWV 548
Giampaolo Di Rosa – Improwizacja
Franz Liszt – Fantazja i fuga na tematy BACH w opracowaniu na organy Giampaolo Di Rosa
Johann Sebastian Bach – Ricercare trzygłosowy z Musikalisches Opfer BWV 1079
César Franck – Prière op.20
Giampaolo Di Rosa – Improwizacja na tematy Bach

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz