Inauguracja 25. MFSP A Part: The Tiger Lillies

Koncert zespołu The Tiger Lillies w Kinoteatrze Rialto zainauguruje 6 czerwca 25. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part.
image fot. materiały organizatora

Zespół The Tiger Lillies, ojcowie Brechtowskiego Kabaretu Punkowego, został założony w 1989 roku, a 30 lat później ich brzmienie wciąż jest unikalne i oryginalne. Wyróżniali się od samego początku swoim charakterystycznym stylem, a ich kariera, która rozpoczęła się w londyńskich i czeskich pubach, wiodła od Piccadilly Theatre, poprzez uliczne muzykowanie, aż do Opery w Sydney.

 

The Tiger Lillies świętują w tym roku swoje 30-lecie najnowszym albumem symfonicznym Devil’s Fairground, z którego piosenki będzie można usłyszeć podczas katowickiego koncertu. Narkomani, prostytutki i wszelkie formy występku nadal stanowią główne tematy piosenek Martyna Jacquesa, w których piękno miesza się z makabrą i groteską, jak w twórczości Poego, Lovecrafta i Edwarda Goreya.

 

The Tiger Lillies dzisiaj to Martyn Jacques (wokal, akordeon, fortepian, ukulele), Adrian Stout (kontrabas, piła, śpiew) i Jonas Golland (perkusja).

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz