Katowice JazzArt Festival przenosi się do sieci

9. Katowice JazzArt Festival miał rozpocząć się 25 kwietnia. Epidemia pokrzyżował te plany, ale organizatorzy z instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów nie dają za wygraną. 30 kwietnia, czyli w Międzynarodowym Dniu Jazzu UNESCO odbędzie się szereg atrakcyjnych wydarzeń.
image

Najważniejszym punktem programu obchodów w czwartek 30 kwietnia będzie transmitowany na żywo z Gdyni koncert pianistki Joanny Dudy. W pierwszej wersji programu JazzArtu miała wystąpić w Katowicach aż dwa razy – z projektem SKIN oraz w duecie z rysownikiem Markiem Raczkowskim. Ostatecznie da transmitowany na kanale YouTube Miasta Ogrodów oraz na Facebooku (fanpage JazzArt Festivalu oraz dedykowane wydarzenie) koncert z repertuarem z albumu „Keen” z 2019 roku.

 

Koncertu można wysłuchać bezpłatnie. W sprzedaży są też jednak wirtualne bilety w symbolicznej cenie 10 zł, z których dochód będzie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacji transmisji i honorariów.

 

Po koncercie Joanny Dudy swoją premierę (także za pośrednictwem mediów społecznościowych) będzie miała wirtualna prezentacja wystawy holenderskiego rysownika Henninga Bolte. Jego „DrawNotes”, które miały być eksponowane w Galerii Miasta Ogrodów, to impresje z koncertów jazzowych, których Henning Bolte był uczestnikiem w ciągu ostatniej dekady w całej Europie. Tym razem tłem dla jego rysunków będzie muzyka Łukasza Ojdany, pianisty znanego z tria RGG, który również miał wystąpić podczas festiwalu.


Premierowo w Polsce zaprezentowany zostanie także teledysk „Sweet Delusion” portugalskiej trębaczki Susany Santos Silvy, który zadedykowała fanom JazzArtu.

 

 

Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO

30 kwietnia 2020 roku

 

godz. 18.00

Koncert online Joanny Dudy „Keen”

 

godz. 19.00 (po koncercie Joanny Dudy)

Wystawa rysunków Henninga Bolte „DrawNotes”

 

godz. 19.30

Premiera teledysku „Sweet Delusion” Susany Santos Silvy

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz