Katowice Tattoo Konwent 2017

23 i 24 września w katowickiej Galerii Szyb Wilson odbędzie się 23. Edycja Tattoo Konwent. W tym roku cały cykl konwentów odbywa się pod hasłem Old's Cool. W wydarzeniu weźmie udział ponad 150 tatuatorów, którzy tworzyć będą na żywo swoje dzieła.  Nie zabraknie atrakcji dodatkowych: pokazów, muzyki, wystaw.
image fot. materiały organizatora

Tattoo Konwent to cykliczne, ogólnopolskie spotkanie ze sztuką tatuażu artystycznego, które gości w kilku największych miastach w Polsce. W tym roku festiwal tatuażu i muzyki po przerwie powróci do Galerii Szyb Wilson. Na miłośników kolorowania skóry czekać będzie ponad 150 artystów, specjalizujących się w różnych stylach i motywach. Wybrane prace zgłaszane będą do festiwalowych konkursów, w trakcie których profesjonalne Jury ocenia wykonanie i pomysł na tatuaż.

Tattoo Konwent stanowi swoisty przegląd prac wykonywanych w polskich studiach tatuażu. W Polsce działa wielu utalentowanych i uznanych tatuażystów. Zdobywane na konwencjach wyróżnienia budują ich prestiż, dlatego chętnie uczestniczą w wydarzeniach tego typu. Tattoo Konwent jest jednak nie tylko wydarzeniem tworzonym z myślą o branży tatuatorskiej. Pokazujemy ludziom jak rozwinęła się sztuka tatuażu przez ostatnie lata, jak niesamowicie skomplikowane wzory mogą powstawać na ciele. Chcemy oswajać szerokie grono odbiorców z tatuażem, także te osoby, które w kierunku wytatuowanych ciał spoglądają niechętnie i z nieuzasadnioną niechęcią

Marcin Pacześny, organizator festiwalu

 

Atrakcje dodatkowe:

Znany jest już skład djski, który swoimi setami zabawiać będzie uczestników Katowice Tattoo Konwent. Solidną dawkę elektronicznych bitów zapewnią: Sayuri, BC (Gangsteppaz) i PZG. W czasie konwencji nie może zabraknąć pokazów specjalnych. Pomiędzy konkursami i koncertami na scenie pojawi się Aleksandra Bednarz – tancerka pole dance. Artystka znana jest między innymi jako finalistka 9. edycji programu „Mam Talent” i tegoroczna Mistrzyni Polski w kategorii „Elite”. Wśród atrakcji konwentu znajdą się także pokazy sztuki barmańskiej w wykonaniu Michała Strzelczyka.  Przestrzenie Galerii Szyb Wilson podzielone zostaną również na specjalne strefy: modową, motoryzacyjną, barberską czy animacyjną dla dzieci. Nie zabraknie foodtracków oferujących modne posiłki i przekąski. Plakat dla ostatniej tegorocznej imprezy z cyklu Tattoo Konwent po raz kolejny stworzył rysownik Dawid Ryski.

W ramach specjalnej akcji, wszystkie osoby po 60. roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu za darmo. Wolny wstęp na festiwal mają również dzieci do 12. roku życia.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz